Advertisement
COP 19 w Polsce?
Image
Polska, a dokładniej Warszawa, jest kandydatem na gospodarza najważniejszego wydarzenia w polityce klimatycznej na świecie – Konferencji Klimatycznej ONZ w 2013 roku. Tzw. COP, czyli Conferences of the Parties, byłaby przeprowadzona już po raz 19., w tym drugi raz w naszym kraju.
 
22 września - Dzień bez samochodu
Image
Kolejny już raz obchodzimy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego kulminacją jest akcja podróżowania bez biletu. I to legalnie!
 
Niska emisja - Wysokie ryzyko: Ślązacy i Zagłębiacy chcą rozwiązania problemu
Image
Podsumowano zorganizowaną przez TAURON Ciepło przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach kampanię społeczną mającą przekonać mieszkańców domów wielorodzinnych do rezygnacji z palenia śmieci.
 
Oras na dwóch kółkach
Image
Czy kilkadziesiąt osób przesiadających się z samochodu na rower podczas codziennego dojazdu do pracy może zmienić świat? Z pewnością nie. Zwraca jednak uwagę na istotny problem i daje doskonały przykład pozostałym. Z takiego założenia wyszła firma Oras, która zorganizowała akcję „Pokaż rowerowi, gdzie pracujesz”, zachęcającą pracowników firmy do przyjazdu do pracy na dwóch kółkach.
 
Samoloty kontra CO2
Image
Jak podaje Ministerstwo Środowiska, polscy przewoźnicy lotniczy otrzymają aż 8 razy więcej uprawnień do emisji CO2. Zgodnie z normami Unii Europejskiej Polska, podobnie jak każdy kraj należący do UE, musi zakupić uprawnienia do emisji gazów cieplarnianych. Chodzi o wszystkie loty, które zaczynają się i kończą na lotnisku znajdującym się na terytorium Unii.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 46

© 2024 Grupa INFOMAX