Advertisement
Zgoda Komisji Europejskiej na polskie uprawnienia do emisji
Image
Polska rozpoczyna rozdział uprawnień do emisji dla przedsiębiorstw na 2010 r. Komisja Europejska zadecydowała o przyjęciu polskiego Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień do emisji CO2 na lata 2008-2012. O decyzji KE minister środowiska prof. Andrzej Kraszewski poinformował 19 kwietnia br. podczas briefingu w MŚ.
 
Ograniczanie emisji metali ciężkich - 12 spotkanie Klubu NFOŚiGW
Image
Jak metale ciężkie wpływają na nasze zdrowie? Jakie koszty ponosimy z tego tytułu? Jakie są prognozy emisji tych pierwiastków na najbliższe lata? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy pierwszego w tym roku klubu NFOŚiGW.
 
Zielone Stolice Europy
Image
Komisja Europejska zachęca europejskie miasta do ubiegania się o tytuł Zielonej Stolicy Europy w latach 2012 i 2013. Ostateczny termin składania wniosków upływa 1 lutego br. Tytuł Zielonej Stolicy Europy ma służyć promocji miast, które oferują najwyższy komfort życia w połączeniu z rozwiązaniami urbanistycznymi przyjaznymi środowisku naturalnemu. Jako pierwsza wyróżniona została stolica Szwecji, Sztokholm.
 
Copenhagen Accord podczas COP 15
ImageWypracowanie Copenhagen Accord przez kraje Konwencji Klimatycznej ONZ to najważniejszy wynik COP 15. Z jednodniowym opóźnieniem zakończyła się w Kopenhadze piętnasta Konferencja Klimatyczna ONZ w sprawie zmian klimatu. Niestety, końcowy dokument zawierający m.in. ustalenia dokonane przez przybyłych do Kopenhagi przywódców państw i rządów ma jedynie status dokumentu dodatkowego, nie wiążącego prawnie. Zgodnie z podjętymi przez Konferencję decyzjami negocjacje będą dalej kontynuowane, a ich zakończenie wraz z przyjęciem dokumentu prawnie wiążącego przewidywane jest podczas kolejnej Konferencji Stron w Meksyku w grudniu 2010 roku.
 
Polska przed COP 15
Image
Z czym do Kopenhagi jadą Polscy negocjatorzy? Jakie szanse ma porozumienie w Kopenhadze? Jakim rezultatem kończy się rok Prezydencji COP 14 ministra Nowickiego? W przeddzień rozpoczęcia największego globalnego szczytu w sprawie zmian klimatu minister Maciej Nowicki o polskiej polityce klimatycznej, międzynarodowym zaangażowaniu negocjacyjnym oraz krajowych działaniach edukacyjnych w sprawie klimatu.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 46

© 2021 Grupa INFOMAX