Advertisement
22 września - Europejski Dzień bez Samochodu
Image
22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu, będący zwieńczeniem trwającego od 16 września Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT) - największej ogólnoeuropejskiej inicjatywy poświęconej ekologicznemu transportowi miejskiemu. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Popraw klimat swojego miasta”.
 
Otwarcie Słonecznej Suszarni Osadów Ściekowych w Żarach
Image
W piątek 24 lipca br. w Żarach sekretarz stanu w MŚ Stanisław Gawłowski wziął udział w  uroczystym otwarciu Słonecznej Suszarni Osadów Ściekowych wybudowanej na terenie oczyszczalni ścieków eksploatowanej przez Spółkę Wodno-Ściekową „Złota Struga”.
 
Partnerstwo dla Klimatu w 2009 r.
Image
W Ministerstwie Środowiska odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Partnerów dla Klimatu. Jego wynik? 8 nowych Partnerów, już ponad 20 zaplanowanych wydarzeń edukacyjnych. Partnerstwo w kolejnym roku działania znów stawia na edukację: jak skutecznie chronić klimat? W pracy, w domu, w szkole i w podróży…
 
Poziom emisji zanieczyszczeń do powietrza przekracza ustalone normy

ImageSprawozdania Unii Europejskiej wykazują, że w co najmniej kilku krajach poziom emisji zanieczyszczeń do powietrza przekracza ustalone normy. 45% Europejczyków jest narażonych na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem.
 
Zaostrzenie norm efektywności spalania w silnikach samochodowych
Image
Prezydent Barack Obama ogłosił zaostrzenie norm efektywności spalania w silnikach samochodowych w celu ograniczania zanieczyszczenia środowiska. Plan zakłada ograniczenie o jedną trzecią emisji spalin do 2016 r.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 46

© 2021 Grupa INFOMAX