Advertisement
Memorandum dla Polski i Czech
Image
Wraz z nadejściem października ministrowie środowiska Polski i Czech, Andrzej Kraszewski oraz Tomáš Chalupa, podpisali memorandum dotyczące poprawy jakości powietrza w przygranicznym obszarze śląsko-morawskim i w województwie śląskim.
 
22 września zostaw samochód w garażu
Image
Dzisiaj obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu, będący zwieńczeniem trwającego od 16 września Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT) - największej ogólnoeuropejskiej inicjatywy poświęconej transportowi ekologicznemu. Ministerstwo Środowiska zachęca kierowców do racjonalnego korzystania z samochodów osobowych i rezygnacji z jazdy na krótkich trasach. Wybierz wygodną alternatywę! Nie warto zamykać się w samochodzie.
 
W Warszawie za darmo zatankujesz samochód...
Image
Chodzi oczywiście o samochód z napędem elektrycznym. W Warszawie powstało już 10 dwugniazdkowych punktów ładowania samochodów elektrycznych. Są one nie tylko szybkie, ale przede wszystkim darmowe - wszystkie koszty pokrywa firma RWE.Gniazdka mają moc do 22 kW, dzięki czemu będzie można zatankować samochód w niespełna godzinę, a nie jak do tej pory w 6 godzin.
 
Transport bardziej ekologiczny
Image
Od 2014 r. producenci lekkich samochodów dostawczych będą musieli przestrzegać nowych wymagań odnośnie emisji CO2. Od 2017 r. już wszystkie produkowane samochody dostawcze będą musiały być w pełni ekologiczne. Natomiast producenci samochodów dostawczych, które emitować będą mniej niż zakładają przyjęte normy będą dodatkowo promowani. Unia Europejska już teraz planuje wprowadzenie ograniczania emisji CO2 także z samochodów ciężkich.
 
Konferencja Klimatyczna COP 16 - podsumowanie
Image
Trwająca od 29 listopada w meksykańskim Cancun Konferencja Klimatyczna ONZ (COP16) zakończyła się przyjęciem „zrównoważonego pakietu decyzji” – wytyczających kierunek prac dla osiągnięcia następnego, po Protokole z Kioto, porozumienia o ochronie klimatu.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 46

© 2021 Grupa INFOMAX