Advertisement
Rekultywacja składowisk w Kobiernikach dzięki unijnej dotacji
Image
Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach otrzymał zielone światło na realizację inwestycji mającej wpływ na gospodarkę odpadami w regionie. Projekt otrzymał wsparcie w kwocie ponad 4,6 mln zł z Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego.
 
Kraków wziął się za odpady...
Image
31 października br. została podpisana umowa na budowę Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach projektu pn. Program gospodarki odpadami komunalnymi w Krakowie i powinno być zakończone z końcem 2015 roku.
 
Segregacja jest trendy
Image
Czy karton po soku wrzucić do kosza na papier, ponieważ jest z niego zrobiony, czy do plastiku, gdyż jego wnętrze jest wyłożone folią? Na te i inne pytania odpowiada Ministerstwo Środowiska, rozpoczynając kampanię poświęconą właściwemu postępowaniu ze śmieciami. Spoty telewizyjne, radiowe i strona www.naszesmieci.pl prezentują proste porady, jak dbać o swoje otoczenie i jednocześnie informują, że od 1 lipca 2013 roku ci, którzy segregują śmieci, będą płacili za ich wywóz mniej od tych, którzy nie segregują.
 
Grzyby pomogą w degradacji odpadów
Image
Możliwość wykorzystania grzybów w opracowaniu preparatów enzymatycznych, przydatnych w biologicznej degradacji różnych materiałów odpadowych budzi zainteresowanie badaczy na całym świecie. Dr Magdalena Frąc wraz z zespołem naukowców z Instytutu Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk opracowuje innowacyjny preparat do optymalizacji procesu fermentacji metanowej odpadów organicznych.
 
30 mln euro na zagospodarowanie odpadów
Image
Już lada dzień rusza nabór wniosków o dofinansowanie projektów z zakresu budowy lub modernizacji zakładów zagospodarowania odpadów. O pieniądze z Funduszu Spójności będzie można ubiegać się przez najbliższe dwa miesiące.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 41

© 2024 Grupa INFOMAX