Advertisement
Spalarnia na spalonym...
Image
Omawiając kwestie odpadów, nie sposób nie wspomnieć słów kilku o tej drażliwej właśnie spalarni, która miała powstać w Rudzie Śląskiej. Górnośląski Związek Metropolitalny nie otrzyma prawie 600-milionowej dotacji na ten cel, gdyż nie udało się dotrzymać terminów potrzebnych do skompletowania dokumentacji.
 
Śmieciowa rewolucja!
Image
Koniec dzikich wysypisk w lasach i przy drogach. Początek segregacji odpadów! Rada Ministrów przyjęła przygotowany przez Ministerstwo Środowiska projekt założeń do ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. Zakłada on przejęcie przez gminy zarządzania odpadami komunalnymi, a przez to uzdrowienie gospodarki odpadami w kraju. To system, który obowiązuje już we wszystkich krajach Unii Europejskiej poza Polską i Węgrami.
 
Napraw w Internecie grzechy ekologiczne
Image
Strażnik Sumienia na pulpicie twojego komputera zachęci do sortowania śmieci w koszu, nie tylko systemowym. Zrób test na specjalnej stronie internetowej www.grzechyekologiczne.pl i dowiedz się, jak nie zaśmiecać swojego sumienia!
 
Radio pomaga nie zaśmiecać sumień
Image
Już 17 stacji radiowych będzie bezpłatnie emitować spoty radiowe „Nie zaśmiecaj swojego sumienia”. Dzięki wsparciu lokalnych i ogólnopolskich rozgłośni radiowych docieramy do jeszcze większej rzeszy słuchaczy z całej Polski i uświadamiamy jak postępować z odpadami.
 
Gdańsk docenił biogaz z odpadów
Image
Starania opłacały się. Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna w lipcu tego roku otrzymała z RPO dla województwa pomorskiego zgodę na dotację na projekt "Energetyczne wykorzystanie biogazu na oczyszczalni ścieków Gdańsk-Wschód". W połowie sierpnia realizacja inwestycji została potwierdzona umową podpisaną przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Wicemarszałka Wiesława Byczkowskiego oraz Prezesa Zarządu GIWK Jacka Skarbka.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 41

© 2021 Grupa INFOMAX