Advertisement
Termiczne metody przekształcania odpadów w KPGO

ImageW województwie śląskim 96% odpadów trafia na składowiska. Stworzenie na Śląsku nowoczesnej, odpowiadającej potrzebom regionu i aktualnym wymaganiom prawa gospodarki odpadami komunalnymi wymaga zbudowania do roku 2013 co najmniej dwóch instalacji termicznego przekształcania odpadów. Modernizacja systemu gospodarki odpadami jest koniecznością inaczej grożą nam kary ze strony Unii Europejskiej.

 
Prasuje na słońce

ImageZgniata śmieci wykorzystując energię słoneczną. Zarząd Oczyszczania Miasta testuje w stolicy nowoczesny kosz.

 
Odpady na mapie interaktywnej

ImageZakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu jako pierwsze w Polsce uruchomiło interaktywna mapę, na której można znaleźć gniazda segregacyjne, punkty zbiórki przeterminowanych leków, zużytych baterii czy postoi znanego Gratowozu.

 
Siatman nadciąga...

ImageZjednoczone siły agencji reklamowej San Markos – Republika Dobrej Marki i Ho::Lo - producenta toreb z niepotrzebnych już banerów reklamowych prezentują nośną ideę w walce z milionami foliowych siatek.

 
"Wymuszona" segregacja?

ImageZ początkiem Nowego Roku kolejnym wyzwaniem w dziedzinie ochrony środowiska będzie dopasowanie się do rygorystycznych norm Unii Europejskiej w zakresie recyklingu i utylizacji odpadów oraz wykorzystywania surowców wtórnych. Czy zapowiedziana na styczeń podwyżka cen za wywóz śmieci będzie przyczyną rewolucji w ich segregacji?

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 41 z 41

© 2021 Grupa INFOMAX