Advertisement
Życie po śmieciach
Image
Po dziewięciu miesiącach zakończyła się kampania edukacyjna „Życie po śmieciach” organizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, redakcję Dziennika Zachodniego, Fundację Edukacja Bez Granic i Telewizję TVS.
 
Konferencja poświęcona problematyce budowy spalarni odpadów
Image
Protesty ekologów, żmudne i trudne do przebrnięcia oceny środowiskowe, kłopoty z lokalizacją – to czynniki wydłużające w nieskończoność lub wręcz uniemożliwiające budowę spalarni odpadów w Polsce. To jedne z najtrudniejszych inwestycji w Polsce. Choć w Szwecji pierwszą spalarnie odpadów zbudowano sto lat temu, w Polsce nadal trudno zrealizować kolejne aczkolwiek niezbędne dla aglomeracji miejskich instalacje termicznego unieszkodliwiania odpadów. Coś się jednak zmienia!
 
Od odpadów do energii
Image
Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnej Konferencji nt. "Od odpadów do energii – termiczne przekształcanie odpadów”, która odbędzie się 19 maja 2011 roku w Hotelu Orbis we Wrocławiu. Konferencja jest organizowana przez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach ogólnopolskiej akcji „Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa”.
 
Nowy system zagospodarowania odpadów dla Olsztyna
Image
27 kwietnia br. podpisano umowę o dofinansowanie projektu o nazwie "System zagospodarowania odpadów komunalnych w Olsztynie. Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów", wpisującego się w ramy Programu Infrastruktura i Środowisko, działanie 2.1 "Kompleksowe przedsięwzięcia z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych".
 
II spotkanie Forum "Dobre praktyki w gospodarce odpadami"
Image
Serdecznie zapraszamy na II spotkanie Forum „Dobre praktyki w gospodarce odpadami”, które odbędzie się w środę 30 marca o godz. 11:00 w sali 324 w siedzibie Ministerstwa Środowiska przy ul. Wawelskiej 52/54 w Warszawie – wejście od ul. Reja. Tematem wiodącym spotkania będą doświadczenia gmin, które przejęły już zadania w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi na podstawie akceptacji mieszkańców wyrażonej w przeprowadzonym uprzednio referendum.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 41

© 2021 Grupa INFOMAX