Advertisement
Elektrośmieci - więcej przetwarzać, mniej przewozić
Image
Zepsuty monitor, pralka, lodówka, czy telefon nie będą problemem, jeśli oddamy je do ekologicznego przetworzenia. Dzięki nowelizacji unijnych przepisów dotyczących zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łatwiej będzie wykorzystać tzw. elektrośmieci. Wchodząca 13 sierpnia br. w życie dyrektywa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym pomoże w zbieraniu, ponownym wykorzystaniu i recyklingu elektrośmieci.
 
Coraz większe dopłaty do recyklingu pojazdów
Image
W tym roku sto powiatów ubiegać się będzie o dopłaty NFOŚiGW do usuwania porzuconych pojazdów z miejsc publicznych. Gminy w 2011 roku wykorzystały ponad 5 mln zł dopłat na ten cel, a Fundusz, który podpisał prawie 570 umów, wypłacił  przedsiębiorstwom profesjonalnie zajmujących  się demontażem pojazdów 85 mln zł.
 
Recyklingowy plac zabaw
Image
Recykling małymi krokami wkrada się w łaski najmłodszych. Pod koniec października na warszawskim Targówku otworzono pierwszy w Polsce plac zabaw zbudowany w całości z materiałów uzyskanych z recyklingu. Do przygotowania dziecięcych atrakcji wykorzystano m.in. opony, palety, butelki PET i drewniane skrzynki. Dzieci mogą korzystać m.in. z kuli z plastikowych butelek, zestawu do robienia graffiti, kładek wykonanych z palet czy z konstrukcji z opon samochodowych.
 
Warszawskie Dni Recyklingu 2011
Image
Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy już po raz piąty organizuje Warszawskie Dni Recyklingu. Głównym celem imprezy jest promocja postaw proekologicznych oraz krzewienie idei selektywnej zbiórki surowców wtórnych i recyklingu wśród mieszkańców Warszawy.
 
Wymień baterie oraz elektrograty na kwiaty!
Image
Nie masz co zrobić ze starym radiem? Zepsute roboty kuchenne i odkurzacze zalegają w piwnicy? Stare baterie zaśmiecają szuflady? Odwiedź nas 2 kwietnia na BioBazarze na terenie starej fabryki Norblin w Warszawie. Pierwszych 150 osób, które odwiedzą nas otrzyma piękne sadzonki kwiatów-bratków. Pozostałe osoby również nie wyjdą z pustymi siatkami – napełnimy je ekologicznymi jabłuszkami. 2 kwietnia startujemy od godziny 8 do godziny 17.
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 15

© 2024 Grupa INFOMAX