Advertisement
Nowa ustawa o bateriach i akumulatorach
Image
Zmniejszenie ilości substancji niebezpiecznych w bateriach i akumulatorach, ich właściwe zbieranie i recykling zakłada projekt ustawy o bateriach i akumulatorach, który rząd przyjął w marcu. Projekt, który powstał w ministerstwie środowiska, obciąża przedsiębiorców wprowadzających na rynek baterie i akumulatory wszystkimi kosztami ich recyklingu.

 
Zielona moda, czyli Ekofashion Weekend w Krakowie
Image
Weekend 23-24.01.2009 upłynął pod znakiem stylu eko! Zjednoczył instytucje zajmujące się modą, jak i szeroko pojętą ekologią. Nauka i inspiracja do przerabiania ubrań, nowoczesne projekty z materiałów z drugiej ręki, modne ekotorby czy też artystyczne happeningi to tylko środki do przekazania ważnej idei, że recykling czystych śmieci jest nie tylko "trendy", ale również niezbędny i ważny dla środowiska.
 
Zamiast wyrzucać, pomóż
Image
Oszczędzając to, czego i tak zwykle pozbywamy się bez skrupułów, możemy pomóc małym mieszkańcom Afryki. Firma Eco Service wraz z polskim UNICEF-em organizuje akcję "Oddając pomagasz dzieciom!", która łączy dwa szczytne cele - pomoc dzieciom oraz troskę o środowisko naturalne.
 
Recykling pojazdów w 2008 roku

ImageNarodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umieścił na witrynie internetowej szczegółową informację o warunkach i zasadach udzielania dotacji i pożyczek przeznaczonych na realizację programu recyklingu zużytych pojazdów w 2008 roku.

 
Recykling w Warszawie nabiera rumieńców

ImageNa przełomie maja i czerwca br. recykling w stolicy nabrał rumieńców. A to za sprawą Warszawskich Dni Recyklingu – przedsięwzięcia promującego recykling jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami ziemi, zrealizowanego już po raz drugi przez stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta.

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 15 z 15

© 2024 Grupa INFOMAX