Advertisement
Największe wiatraki na świecie stoją w Polsce!
Image
To jedna z najnowocześniejszych elektrowni wiatrowych - wysokie na 210 metrów wiatraki mają turbiny, które same dopasowują się do kierunku i siły wiatru, dzięki czemu czerpią energię z wiatru najefektywniej jak tylko się da.
 
Największy na świecie system ogniw fotowoltaicznych w sektorze motoryzacyjnym
Image
Z początkiem listopada firma Renault uruchomiła jednocześnie w sześciu zakładach produkcyjnych na terenie Francji panele słoneczne zajmujące powierzchnię 40 ha. W ten sposób firma wzmacnia swoje zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska. Inicjatywa ta jest jednocześnie innowacyjnym rozwiązaniem, zapewniającym ochronę nowo wyprodukowanych samochodów oczekujących na ekspedycję z zakładu.
 
Fotowoltaika wkracza na Śląsk
Image
W październiku w Rudzie Śląskiej uruchomiono największą na Śląsku i drugą pod względem wielkości w Polsce instalację fotowoltaiczną. Panele o łącznej mocy 311 kW zostały ulokowane na dachu zbiornika wody należącego do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. Koszt inwestycji zamknął się w kwocie 4,5 mln zł, z czego 4 mln to kwota pozyskana ze środków unijnych.
 
O 150 mln zł zwiększy się pula pieniędzy na dopłaty do kolektorów słonecznych
Image
Polacy, którzy kupili kolektory słoneczne są zadowoleni z zainwestowanych pieniędzy. Rynek dobrze zareagował na 45% dopłaty do zakupu kolektorów. NFOŚiGW o połowę zwiększył pulę finansową programu. Uruchomiony w 2010 roku program 45% dopłat do zakupu i montażu kolektorów słonecznych dla właścicieli domów i wspólnot mieszkaniowych stał się tak popularny, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zdecydował się o połowę zwiększyć kwotę przeznaczoną na ten cel.
 
Krakowscy naukowcy poznają procesy spalania biomasy
Image
Jak wychwytywać dwutlenek węgla, efektywnie spalać biomasę, co zrobić z popiołem pozostającym po spalaniu? Odpowiedzi na takie pytania zajmują trzynastu polskich uczonych zatrudnionych w Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy EDF w Krakowie. Jest ono piątą tego rodzaju placówką stworzoną przez międzynarodowy koncern energetyczny.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 47

© 2024 Grupa INFOMAX