Advertisement
Nadchodzą Europejskie Słoneczne Dni!
Image
W związku z wprowadzonym przez rząd Krajowym Planem Działania na rzecz energii ze źródeł odnawialnych, istnieje ciągła potrzeba promocji energetyki słonecznej, świadczą też o tym badania opinii publicznej – tylko 3% Polaków stosuje w swoich gospodarstwach technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii.
 
Energia wiatrem się kręci...
Image
Energetyka wiatrowa w Polsce nadal się kręci. RWE uruchamia dwie kolejne farmy wiatrowe". Ta w Pieckach będzie mogła wytworzyć rocznie ponad 60 tys. MWh energii elektrycznej, zaś ta w Tychowie o 5 tys. więcej.
 
Powstaje gigant...
Image
Na pustyni Mojave powstaje gigant w świecie farm fotowoltaicznych. Największa elektrownia słoneczna będzie składać się z czterech bloków energetycznych dających łączną moc aż 1000 MW. Dla porównania pół roku temu my również mogliśmy poszczycić się wynikiem 1000 MW. Jednak w przeciwieństwie do amerykańskiej farmy, uzyskaliśmy taki wynik w przeciągu... ostatnich 5 lat.
 
Z wiatrem czy pod wiatr?
Image
Wytyczne Komisji Europejskiej co do wdrożeń rozwiązań ekologicznych do naszej gospodarki są bardzo wysokie. Już teraz zwraca się uwagę na to, iż trudno będzie nam temu podołać. Niestety, zamiast być łatwiej, może być jeszcze trudniej.
 
IREW - szansa dla polskiej energetyki wiatrowej
Image
Energetyka wiatrowa ma swój konkurs. Trwa właśnie druga edycja IREW. Konkurs ten, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, ma na celu popularyzowanie wiedzy nt. wykorzystywania energii wiatru jako energii alternatywnej. Każdy, kto w terminie od 1 kwietnia 2010 r. do 24 marca 2011 r. opublikuje w prasie lub wyemituje w telewizji najbardziej Interesujący i Rzetelny o Energetyce Wiatrowej materiał publicystyczny, ma szansę wygrać 10 000 zł.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 47

© 2021 Grupa INFOMAX