Advertisement
Inwestycje geotermalne - co i jak?
Image
Ministerstwo Środowiska z informacją dla przedsiębiorców: jak i gdzie inwestować w Polsce w geotermię. Na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska, pod linkiem: http://www.mos.gov.pl/geotermia dostępny jest  przewodnik dla przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w przedsięwzięcia geotermalne.
 
Szczawnica będzie korzystać z energii słonecznej
Image
Uzdrowiskowe miasteczko Szczawnica (woj. małopolskie) rozpoczyna realizację programu "Solarna Szczawnica", dzięki któremu 370 budynków zostanie wyposażonych w kolektory słoneczne służące do ogrzewania wody. Burmistrz miasta Grzegorz Niezgoda podpisał umowę na zakup i montaż ponad 1,5 tys. sztuk kolektorów słonecznych o łącznej powierzchni 3,6 tys. metrów kwadratowych. Instalacje zostaną zamontowane w ciągu najbliższych miesięcy na 370 obiektach w Szczawnicy.
 
Niemcy też mają farmę...
Image
W Niemczech powstała pierwsza farma wiatrowa. "Alfa ventus", usytuowana na Morzu Północnym, ma 12 wiatraków, które rocznie będą produkować energię odpowiadającą zużyciu prądu przez 50 000 gospodarstw...
 
Potencjał geotermii
Image
Ilość energii pochodzącej z geotermii na świecie przekroczyła 10 GW. Według raportu REN21, w 2008 roku nastąpił wzrost o 0,4 GW. Wykorzystanie energii geotermalnej globalnie nie przekracza 1%. Projekty dotyczące tego źródła energii realizowane są w 20 krajach na całym świecie.
 
Biopaliwa w natarciu
Image
Globalne zużycie biopaliw wzrośnie do 2015 roku ponad dwukrotnie – wynika z analizy Hart's Global Biofuels Center opublikowanej w piśmie „Biofuels, Bioproducts & Biorefining”. Liderem wzrostu zużycia będą Stany Zjednoczone i Brazylia, a w Europie – Niemcy.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 47

© 2021 Grupa INFOMAX