Advertisement
16 tysięcy domów jednorodzinnych ogrzeją kolektory słoneczne
Image
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2008 i 2009 roku podpisał 4 hurtowe umowy na wykorzystanie kolektorów słonecznych w jednorodzinnych i wielorodzinnych  budynkach mieszkalnych. Naszymi beneficjentami, którzy obecnie pracują nad realizacją umów są: Międzygminny Związek w Proszowicach, powiat Suski, miasto Szczawnica, łódzka Spółdzielnia Mieszkaniowa  w Radogoszczy.
 
Elektryczny BYD e6 w naszym kraju?
Image
Już niebawem na polskich drogach pojawią się pierwsze samochody elektryczne prosto z Chin. Obecnie przygotowywany jest specjalny certyfikat dopuszczający elektryczny model BYD e6 do sprzedaży. Dystrybucją zajmuje się firma Stampa, której właścicielem jest Stanisław Pamuła. Łódzki biznesmen zajmuje się także produkcją ekologicznych toreb i koszy na śmieci. Pierwszy raz było o nim głośno rok temu, kiedy to rozpoczął dystrybucje amerykańskich pojazdów elektrycznych Volt+.
 
The World Games odnawialnie
Image
Konstruktorzy japońscy postanowili zastosować energię odnawialną do zasilania wszystkich urządzeń na stadionie zbudowanym na tegoroczne The World Games, które odbędą się już w lipcu w tajwańskim mieście Kaohsiung. Energia elektryczna uzyskana ze światła słonecznego dostarczy ok. 80% mocy dla okolicznych mieszkańców w dniach, w których stadion nie będzie używany.
 
Konkurs na OZE ogłoszony
Image
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił konkurs na  dofinansowanie przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii i obiektów wysokosprawnej kogeneracji na terytorium kraju. Wnioski można składać od 6 do 27 kwietnia br.
 
Kolektory słoneczne w szpitalu
Image
Ciepła woda w jaworznickim Szpitalu Wielospecjalistycznym jest dodatkowo podgrzewana za pomocą 112 baterii kolektorów słonecznych. Inwestycja, oprócz oszczędności finansowych, ma także zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska na terenie miasta.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 47

© 2021 Grupa INFOMAX