Advertisement
Rewolucja taksówkowa
Image
Już wkrótce na warszawskie ulice wyjadą nowe, "zielone" taksówki. Samochody ekologiczne to wciąż nowość na polskich drogach, EcoCar System wierzy jednak, że ich "auta przyszłości" zawojują stolicę. Flota korporacji składa się z nowoczesnych samochodów marki Ford Mondeo z elektrycznym zespołem napędowym. Pasażerów czeka wiele atrakcji...
 
Pierwsza małopolska farma fotowoltaiczna
Image
2 października, przy udziale Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka, wicemarszałka województwa małopolskiego Romana Ciepieli, wójta Gminy Wierzchosławice Wiesława Rajskiego i przedstawicieli lokalnych instytucji państwowych, oświatowych oraz wykonawców, odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej w Małopolsce farmy fotowoltaicznej.
 
Gaz łupkowy paliwem XXI wieku
Image
Gaz łupkowy może stad się strategicznym źródłem energii XXI wieku - powiedział Mirek Topolanek – b. premier Czech podczas panelu dyskusyjnego pt. Gaz niekonwencjonalny – szansa dla Europy? Środowisko, gospodarka, bezpieczeństwo energetyczne, organizowanego przez Instytut Kościuszki w ramach XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy. Wiele krajów Unii Europejskiej może byd importerami polskiego gazu, kiedy dojdzie do jego komercyjnej produkcji – to główne konkluzje dyskusji z udziałem międzynarodowych ekspertów i europejskich polityków.
 
Czy nowe inwestycje w OZE opanują woj. podlaskie?
Image
5 sierpnia ruszył nabór wniosków na dofinansowanie projektów z zakresu odnawialnych źródeł energii z Regionalnego Programu Województwa Podlaskiego. Dokumenty będą przyjmowane do 20 października 2011 roku. Wnioski przyjmowane będą w ramach Działania 5.1 Rozwój regionalnej infrastruktury ochrony środowiska i 5.2 Rozwój lokalnej infrastruktury z zakresu ochrony środowiska.
 
Śmieci źródłem energii! Paliwa alternatywne z odpadów
Image
Przedsiębiorstwo REMONDIS zainwestowało w Dąbrowie Górniczej 16 milionów złotych w ochronę środowiska. W Zakładzie Produkcji Paliwa Alternatywnego, ze 140-u tysięcy ton odpadów komunalnych powstawać będzie rocznie około 40 tysięcy ton wysokokalorycznego paliwa alternatywnego i 60 tysięcy ton frakcji biologicznej. Kolejna instalacja REMONDIS to najnowocześniejszy, a jednocześnie jeden z pierwszych tego typu zakładów na Śląsku i w całym kraju.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 47

© 2022 Grupa INFOMAX