Advertisement
Z nową mocą
Image
"Rozświetlamy Metropolię i inwestujemy w rozwój sieci elektroenergetycznej na Śląsku". Vattenfall planuje zainwestować w rozwój i modernizację sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej na Śląsku 645 milionów złotych...
 
Nowe normy energetyczne dla sprzętu komputerowego
Image
1 lipca wchodzą w życie nowe, zaostrzone przepisy określające maksymalne zużycie energii. Z tego tytułu Komisja Europejska spodziewa się w krajach Unii oszczędności energii w wysokości 22 TWh. 17 Czerwca Komisja Europejska poparła Amerykańską Agencją Ochrony Środowiska w sprawie nowych, zaostrzonych norm energetycznych dla sprzętu komputerowego, którego producenci ubiegają się o znak ‘Energy Star’.
 
Godzina dla Ziemi
Image"Godzina dla Ziemi" (Earth Hour) to ogólnoświatowa inicjatywa zorganizowana przez międzynarodową organizacje ekologiczną WWF po to, by przeciwstawić się największemu zagrożeniu dla naszej planety: zmianom klimatu. Na całym globie o jednej godzinie wyłączymy światła w naszych domach, firmach i budynkach publicznych. Zgasną iluminacje spektakularnych miejsc, m.in. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Koloseum w Rzymie, Opera w Sydney czy Most Golden Gate w San Francisco.
 
Zrównoważona Energia dla Europy
Image
400 miast zobowiązało się przekroczyć jeden z cel energetycznych Unii Europejskiej, tj. ograniczenie emisji CO2 o 20%, w drodze Porozumienia Burmistrzów realizowanego pod auspicjami Komisji Europejskiej. Wśród nich są tylko trzy miasta polskie.
 
Porozumienie Burmistrzów
Image
Do akcji przeciwdziałania zmianom klimatu przyłącza się ponad 350 europejskich miast, zobowiązując się do ograniczenia emisji CO2. Na uroczystej ceremonii, która odbyła się 10 lutego w Brukseli, przedstawiciele całej Europy oficjalnie zobowiązali się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 20 proc. do roku 2020. Te miasta to między innymi Bielsko-Biała, Budapeszt, Hamburg, Lizbona, Madryt, Ryga i Zagrzeb.
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 27

© 2021 Grupa INFOMAX