Advertisement
Fundacja Aeris Futuro promuje zielone eventy
Image
Fundacja Aeris Futuro rozpoczyna realizację projektu "Zielone Wydarzenia – Kampania edukacyjno-promocyjna dla świadomego i zrównoważonego stylu życia”. Fundacja otrzymała dofinansowanie w ramach programu "Ochrona Środowiska i zrównoważony rozwójze środków EEA i NORWAY GRANTS, których dysponentem jest firma ECORYS Polska Sp. z o.o. Celem projektu jest edukacja i promocja „zielonych wydarzeń” oraz ‘offsetu’ jako sposobów na wdrażanie zrównoważonego rozwoju w pracy i domu, które przyniosą wymierne korzyści ekonomiczne, społeczne, a równocześnie ekologiczne.
 
Kioto w domu - podsumowanie projektu
Image
Przeszło 1600 lekcji dotyczących zmian klimatycznych, w których uczestniczyło powyżej 26 tys. uczniów i ponad 21 tys. deklaracji młodzieży, która chce wspierać ochronę środowiska to efekty projektu edukacyjnego „Kioto w domu”. 8 marca w Ministerstwie Środowiska podsumowano wyniki kampanii, której celem było podnoszenie świadomości i wiedzy w zakresie możliwości redukcji zużycia energii w gospodarstwach domowych przez racjonalizację wykorzystania energii oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii na skalę domową. Spotkanie otworzył minister środowiska prof. Andrzej Kraszewski.
 
Konkurs REVITARE
ImageOrganizowany przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach ogólnopolski konkurs ma zwrócić uwagę młodych ludzi na tereny zdegradowane w procesie industrializacji i urbanizacji. Jednocześnie podkreślić fakt, że powierzchnia ziemi stanowi zasób nieodnawialny, wymagający szczególnej wrażliwości i świadomości nie tylko zarządzających środowiskiem, ale i całego społeczeństwa. Patronat honorowy nad konkursem REVITARE objęli Minister Nauki i szkolnictwa Wyższego, Minister Środowiska oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej. Organizacja konkursu jest finansowana przez NFOŚiGW, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Miasto Chorzów.
 
"Euroliść" nowym symbolem ekologicznym
ImageZnamy już zwycięzcę konkursu KE na logo dla produktów ekologicznych w UE. Jest nim Dusan Milenkovic, student z Niemiec, którego projekt przedstawiający europejskie gwiazdki w kształcie liścia zdobył 63 proc. spośród 130.000 oddanych przez internautów głosów. Od 1 lipca br. ekologiczne logo UE będzie umieszczane obowiązkowo na wszystkich paczkowanych produktach ekologicznych wyprodukowanych w jednym z państw członkowskich i spełniających obowiązujące normy wspólnotowe. Nie będzie obejmowało ono jedynie produktów importowanych spoza UE. W najbliższych tygodniach zostanie zmienione rozporządzenie w sprawie rolnictwa ekologicznego, aby uwzględnić zapis o obowiązującym logo.
 
Konkurs na "EkoFilm"
Image
Fundacja EkoMiko ogłasza amatorski konkurs filmowy dla pasjonatów ekologii. Konkurs polega na przygotowaniu filmiku/spotu reklamowego nie dłuższego niż 30 sekund promującego ekologię. Główną nagrodą konkursu jest zestaw solarny do ogrzewania wody w domku jednorodzinnym.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 58

© 2022 Grupa INFOMAX