Advertisement
400 mln zł na badania dotyczące ochrony środowiska
Image
Program finansowania m.in. projektów badawczych związanych z ochroną środowiska o wartości 400 mln zł zobowiązały się uruchomić Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Porozumienie podpisano w środę w stolicy.
 
Blisko 3 mld zł z Programu Infrastruktura i Środowisko na budowę II linii metra w Warszawie
Image
- Dzisiejsza umowa to kolejny wielki dowód na to, że fundusze europejskie są dla Was, służą ludziom i naprawdę działają. Budowa metra to olbrzymia inwestycja, czwarty co do wielkości projekt ze wszystkich przewidzianych do wsparcia z UE na lata 2007-13 – powiedziała minister Elżbieta Bieńkowska po podpisaniu umowy o dofinansowanie budowy centralnego odcinka II linii warszawskiego metra. Projekt jest wart 5,92 mld złotych, a dofinansowanie UE wyniesie 2,77 mld zł. Uroczystość towarzyszyła konferencji „Nowy wymiar transportu w Programie Infrastruktura i Środowisko – wyzwania na przyszłość”.
 
Opłaty drogowe od zanieczyszczeń
Image
Parlament Europejski przyjął dyrektywę w sprawie opłat drogowych, regulującą kwestię kosztów zanieczyszczenia powietrza i emisji hałasu przez samochody ciężarowe o masie powyżej 3,5 tony. Pomysł opłat dodatkowych to ukłon w stronę zasady „zanieczyszczający płaci”. Dzięki niemu pozyskane zostaną fundusze, które w przynajmniej 15 proc. będą musiały wspierać projekty transeuropejskich sieci drogowych.
 
UE da jeszcze 170 mln euro...
Image
Sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska potwierdził, iż Unia Europejska przyznała kolejne środki finansowe na ochronę polskiego środowiska. W grę wchodzą niebagatelne pieniądze, bo aż 170 mln euro. Taka kwota będzie mogła zasilić działania przynależne do priorytetu 1.1 Gospodarka wodno-ściekowa w Programie Infrastruktura i Środowisko.
 
Miliardy złotych z unijnych dotacji na inwestycje prośrodowiskowe
Image
13 i 14 stycznia w Szczyrku WFOŚiGW w Katowicach był organizatorem pierwszej w tym roku ogólnopolskiej narady przedstawicieli Instytucji Wdrażających i Pośredniczących wdrażających część środowiskową Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”.
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 25

© 2024 Grupa INFOMAX