Advertisement
Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych
Image
IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA REWITALIZACJI TERENÓW ZDEGRADOWANYCH odbędzie się 6-8 października 2010 r. w Hotelu Jaskółka w Ustroniu. Konferencję rozpocznie panel dyskusyjny „BARIERY REWITALIZACJI”. W trakcie Konferencji odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie dla studentów i młodych pracowników nauki na prace naukowo-badawcze dotyczące rewitalizacji terenów zdegradowanych - REVITARE.
 
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 16-22 września
Image
Dla prawie połowy Polaków powyżej 15 roku życia podstawowym środkiem codziennego transportu jest samochód. Dlaczego? Większość wykonywanych podróży odbywa się na krótkich dystansach i nie trwa dłużej niż 15 minut.
 
XIII edycja Konkursu Lider Polskiej Ekologii
Image
Trwa XIII edycja Konkursu Ministra Środowiska „Lider Polskiej Ekologii”. Mogą wziąć w nim udział przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz stowarzyszenia i fundacje, które za podstawę swej działalności przyjęły zasady zrównoważonego rozwoju. Na zgłoszenia konkursowe nowatorskich przedsięwzięć służących ochronie środowiska czekamy do 31 października br.
 
Zatoka grozy...
Image
Cały czas nie ustaje zagrożenie katastrofą ekologiczną na miarę wszech czasów. Wyciek ropy z uszkodzonego szybu w Zatoce Meksykańskiej nadal nie został opanowany. Zawiodły próby zatamowania go metalową kopułą, również i włosy oraz sierść, które miały wchłaniać ropę, nie przyniosły pożądanych efektów.
 
"Zielone Czeki" rozdane!
Image
7 czerwca odbyła się gala wręczenia "Zielonych Czeków". Impreza ta, organizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, odbyła się już po raz szesnasty. Uhonorowani zostały osoby działające na rzecz ochrpny środowiska na Śląsku.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 77

© 2024 Grupa INFOMAX