Advertisement
Nagrodzone Eko-gospodarstwo
Image
Podczas V Gali Przedsiębiorców, która odbyła się 6 lutego w Pietrowicach Wielkich Gabriela Lenartowicz- Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wręczyła nagrodę specjalną dla Eko-gospodarstwa. Wyróżnienie to otrzymał Gerard Jokiel z Pawłowa.
 
Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźni Środowisku"
Image
21 stycznia br., decyzją Narodowej Rady Ekologicznej, zostali wybrani laureaci i wyróżnieni XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku". Uroczysta Gala, podczas której wręczone zostaną statuetki i certyfikaty odbędzie się 5 lutego w Warszawie.
 
Chorzowski park może stać się wizytówką ekologiczną regionu
Image
19 stycznia w Katowicach w obecności Marszałka Województwa Śląskiego Bogusława Śmigielskiego uroczyście podpisano umowę między Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach a Wojewódzkim Parkiem Kultury i Wypoczynku im. Gen. J. Ziętka w Chorzowie na dofinansowanie gruntownej rewitalizacji największego parkowego Stawu Hutniczego. To zbiornik, który z sąsiednim akwenem tworzy unikatowy pod względem biologicznym system stawów parkowych.. Od lat były one siedliskiem życia wielu gatunków ssaków, płazów oraz ptaków, tworząc wyjątkowy mikroklimat w Parku.
 
Inauguracja Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej
Image
W poniedziałek 11 stycznia 2010 r. w Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie odbyła się oficjalna inauguracja Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej. Gospodarzem spotkania był dr Norbert Röttgen - Federalny Minister Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego Niemiec, pełniący obecnie funkcję Przewodniczącego Prezydium Konferencji Stron Konwencji o różnorodności biologicznej.
 
Wręczono nagrody w konkursie EkoAktywni 2009
Image
18 grudnia w Kinoteatrze „RIALTO” w Katowicach uroczyście wręczono nagrody w ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach konkursie dla organizacji pozarządowych prowadzących działalność proekologiczną pn. EkoAktywni 2009. Jury konkursu oceniało organizacje o charakterze regionalnym i ponadregionalnym realizujące programy z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony przyrody i profilaktyki zdrowotnej dzieci. Na konkurs napłynęło 21 zgłoszeń.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 77

© 2024 Grupa INFOMAX