Advertisement
Spotkanie ludzi, którym zależy na ekologii
Image
27 października w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Gabriela Lenartowicz - Prezes Zarządu Funduszu oraz Zastępca Prezesa Adam Liwochowski spotkali się z przedstawicielami kilkunastu pozarządowych organizacji ekologicznych w województwie śląskim. Było to już trzecie tego rodzaju spotkanie zorganizowane z inicjatywy Jerzego Suchego – przedstawiciela tych organizacji w Radzie Nadzorczej Funduszu.
 
EkoAktywni 2009
Image
Konkurs EkoAktywni 2009 skierowany jest do regionalnych i ponadregionalnych organizacji pozarządowych, prowadzących działalność lub realizujących programy z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony przyrody, profilaktyki zdrowotnej dzieci z terenów o przekroczonych standardach jakości środowiska.
 
Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych
Image
Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego oraz Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych zapraszają na III Międzynarodową Konferencję Naukową Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych, która odbędzie się 7 – 9 października 2009 r. w Ustroniu. Honorowy patronat nad Konferencją objęli: Waldemar Pawlak, Wicepremier, Minister Gospodarki, prof. Maciej Nowicki, Minister Środowiska, Zygmunt Łukaszczyk, Wojewoda Śląski oraz Bogusław Śmigielski, Marszałek Województwa Śląskiego.
 
Ustawa o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych podpisana
Image
Prezydent RP Lech Kaczyński 6 sierpnia br. podpisał ustawę o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji. Ustawa tworzy podstawy prawne do zarządzania krajowym pułapem emisji gazów cieplarnianych i pułapami innych substancji.
 
Fundusz dla śląskiego środowiska
Image
Ponad 1500 dzieci weźmie udział w warsztatach ekologicznych organizowanych od września w Chełmie Śląskim. Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał dotację do kwoty 155.850 zł Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej „Ekologia”. Środki te przeznaczone zostaną na przygotowanie i przeprowadzenie, trwających cały przyszły rok szkolny, dwu i trzydniowych warsztatów ekologicznych dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 77

© 2024 Grupa INFOMAX