Advertisement
Spalarnie jednak będą?
Image
Wiceminister środowiska Bernard Błaszczyk zapowiedział, że w nadchodzącym roku powinna ruszyć budowa spalarni odpadów. I to nie jednej, a czterech! A zapowiadało się tak źle...
 
Pieniądze dla gospodarki odpadami komunalnymi
Image
10 stycznia 2011 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszu Spójności działań z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz działań mających na celu przywracanie terenom zdegradowanym wartości przyrodniczych i ochronę brzegów morskich. Szczególnie cenione będą także projekty dotyczące odpadów niebezpiecznych.
 
Prawie 500 mln zł dla Śląska
Image
Niemal pół miliarda złotych trafi z unijnej kasy na Śląsk. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podał do wiadomości informację, iż właśnie taka kwota zostanie przeznaczona na dotaCję projektów w zakresie gospodarki wodno-ściekowej oraz gospodarki odpadami.
 
Konferencja Klimatyczna COP 16 - podsumowanie
Image
Trwająca od 29 listopada w meksykańskim Cancun Konferencja Klimatyczna ONZ (COP16) zakończyła się przyjęciem „zrównoważonego pakietu decyzji” – wytyczających kierunek prac dla osiągnięcia następnego, po Protokole z Kioto, porozumienia o ochronie klimatu.
 
Złote Medale dla ekologii
Image
Podczas Targów Poleko rozdano prestiżowe wyróżnienia: Złote Medale i nagrody Acanthus Aureus. W tym roku tym pierwszym wyróżnieniem uhonorowano 9 firm w ramach targów Poleko, 3 uczestniczące w targach Komtechnika oraz 3 z targów Gmina.
 
Inteligentne sieci energetyczne
Image
Program ma na celu podjęcie prac rozwojowych, przygotowywanie technicznych studiów wykonalności, zadań inwestycyjnych, a także  działań informacyjno-promocyjnych, realizowanych w przestrzeniach pilotażowych, na rzecz wzrostu efektywności energetycznej.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 160 z 405

© 2024 Grupa INFOMAX