Advertisement
Eko-miasta nagrodzone
Image
Sztokholm i Hamburg są pierwszymi europejskimi zielonymi stolicami roku. Budapeszt został laureatem Nagrody Europejskiego Tygodnia Mobilności. Tytuł Europejskiej Zielonej Stolicy Roku ma zachęcać miasta do proekologicznych zachowań. Jest on przyznawany jest miastom najbardziej przyjaznym dla środowiska i stanowi wyraz uznania dla wysiłków podejmowanych przez władze lokalne na rzecz rozwiązania problemów związanych ze środowiskiem.
 
Lider Polskiej Ekologii po raz 12.
Image
Na wniosek licznych jednostek zainteresowanych udziałem w 12. edycji Konkursu Ministra Środowiska "Lider Polskiej Ekologii" do 2 marca 2009 r. przedłużony został termin zgłaszania wniosków konkursowych.
 
Zrównoważona Energia dla Europy
Image
400 miast zobowiązało się przekroczyć jeden z cel energetycznych Unii Europejskiej, tj. ograniczenie emisji CO2 o 20%, w drodze Porozumienia Burmistrzów realizowanego pod auspicjami Komisji Europejskiej. Wśród nich są tylko trzy miasta polskie.
 
Obowiązki sprawozdawcze dotyczące ZSEE
Image
10 lutego br. w Poznaniu odbyły się organizowane przez firmę Dendros Warsztaty praktyczne: Obowiązki sprawozdawcze dotyczące zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Prowadziła je Małgorzata Tomczak  -  Naczelnik Wydziału Nadzoru Rynku w Departamencie Kontroli Rynku Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Departament Kontroli Rynku jest odpowiedzialny za prowadzenie rejestru przedsiębiorców i organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego wynikającego z ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
 
Porozumienie Burmistrzów
Image
Do akcji przeciwdziałania zmianom klimatu przyłącza się ponad 350 europejskich miast, zobowiązując się do ograniczenia emisji CO2. Na uroczystej ceremonii, która odbyła się 10 lutego w Brukseli, przedstawiciele całej Europy oficjalnie zobowiązali się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 20 proc. do roku 2020. Te miasta to między innymi Bielsko-Biała, Budapeszt, Hamburg, Lizbona, Madryt, Ryga i Zagrzeb.
 
I po Warsztatach...
Image
27 stycznia br. w Poznaniu odbyły się organizowane przez firmę Dendros Warsztaty praktyczne Ocena oddziaływania na środowisko. Uczestniczyło w nich ponad 30 osób. Prowadził je dr Marcin Pchałek - prawnik specjalista z zakresu oceny oddziaływania na środowisko, konsultant m.in. Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, autor licznych publikacji.
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 321 - 336 z 405

© 2024 Grupa INFOMAX