Advertisement
Warsztaty praktyczne ZSEE
Image
Wśród wymagań nałożonych na podmioty ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym znajduje się grupa obowiązków odnoszących się do sprawozdawczości. Jak wykazały raporty GIOŚ nadal występuje szereg błędów podczas sporządzania sprawozdań. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jakie obowiązki sprawozdawcze spoczywają na przedsiębiorcach wpisanych do rejestru.
 
Nocne zakończenie szczytu klimatycznego w Poznaniu
Image
Po 12 dniach negocjacji w Poznaniu zakończyła się Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu - COP 14. Przedstawicielom krajów z całego świata udało się osiągnąć założony cel: znaczne zbliżenie stanowisk krajów odnośnie nowego porozumienia w sprawie zmian klimatu. Kraje uzgodniły m.in. uruchomienie Funduszu Adaptacyjnego, Poznańską Strategię Transferu Technologii, zamknięto przegląd Protokołu z Kioto. COP 14 był największym szczytem politycznym, jaki do tej pory miał miejsce w Polsce i w tej części Europy.
 
"Reduta" i Fundacja Nasza Ziemia razem o zmianach klimatu
Image
W najbliższą sobotę, 13 grudnia, w warszawskim Centrum Handlowym "Reduta" Fundacja Nasza Ziemia przybliży klientom zagadnienia związane ze zmianami klimatu na świecie. Odwiedzający "Redutę" w godzinach 13.00 - 19.00 dowiedzą się między innymi, ile CO2 emituje codziennie każdy z nas oraz sprawdzą, czy potrafią właściwie dbać o klimat.
 
Poważny problem Mazowsza
Image
Warszawa ma poważne problemy z wprowadzeniem unijnych przepisów dotyczących segregacji śmieci. Rocznie każdy z mieszkańców stolicy produkuje około 400 kg odpadów, z których zaledwie 2 proc. trafia do recyklingu. W świetle dyrektyw Unii Europejskiej, władze miasta mają dwa lata na znalezienie rozwiązań zwiększających odsetek śmieci poddawanych odzyskowi do 25 proc.
 
Szanuj przyrodę
Image
Tatrzański Park Narodowy rozpoczął drugi etap kampanii społecznej dotyczącej obszarów wchodzących w skład sieci Natura 2000. Tym razem zwracamy uwagę na prawidłowe zachowania w kontaktach z dzikimi zwierzętami. Chcemy uzmysłowić społeczeństwu, że dokarmianie czy płoszenie mogą doprowadzić do tego, że za kilka lat zamiast prawdziwych zwierząt będziemy mogli "podziwiać" tylko ich sztuczne odpowiedniki.
 
Warsztaty praktyczne OOŚ
Image
Ocena oddziaływania na środowisko (OOŚ) jest jednym z podstawowych instrumentów prawnych ochrony środowiska. Z uwagi na brak zgodności prawa wspólnotowego oraz krajowego odnośnie przepisów w zakresie postępowania OOŚ Prezydent podpisał nowelizację ustawy o ochronie przyrody oraz ustawę o ocenach oddziaływania na środowisko. Obie ustawy dostosowują polskie prawo do unijnych dyrektyw. Bez tego żadna z inwestycji nie uzyskałaby pieniędzy z funduszy europejskich.
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 337 - 352 z 405

© 2024 Grupa INFOMAX