Advertisement
Karta kredytowa z ideą ochrony środowiska
Image
11 września 2008 roku, w dniu 47 urodzin międzynarodowej organizacji WWF, Bank Millennium wprowadził na rynek pierwszą w swojej ofercie kartę kredytową affinity WWF Millennium MasterCard. Karta została wydana z myślą o wspieraniu działań organizacji zajmującej się ochroną środowiska i zasobów naturalnych Ziemi.
 
"Ekologiczna zabawa z Playbusem"
Image
20 września w Parku Praskim w Warszawie odbędzie się impreza pt. "Ekologiczba zabawa z Playbusem" zorganizowana przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Impreza jest podsumowaniem letniej działalności projektu Playbus i skierowana będzie do dzieci i ich rodziców.
 
Zamiast wyrzucać, pomóż
Image
Oszczędzając to, czego i tak zwykle pozbywamy się bez skrupułów, możemy pomóc małym mieszkańcom Afryki. Firma Eco Service wraz z polskim UNICEF-em organizuje akcję "Oddając pomagasz dzieciom!", która łączy dwa szczytne cele - pomoc dzieciom oraz troskę o środowisko naturalne.
 
Słoneczna Szczawnica
Image
W ramach programu "Eko-Szczawnica" ponad 30% domów w tym uzdrowiskowym miasteczku (woj. Małopolskie) zostanie wyposażonych w kolektory słoneczne służące do ogrzewania wody. Projekt o wartości ponad 8,4 mln zł zostanie w połowie sfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przekaże 4,2 mln zł na realizację przedsięwzięcia. Pozostałe pieniądze będą pochodzić z preferencyjnej pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz od ponad 400 mieszkańców uczestniczących w projekcie, którzy wpłacili wkład własny w wysokości 10% kosztów kolektorów w ich domach.
 
Miej "Oko na Ziemię"
Image
30 lipca 2008 r. Europejska Agencja Środowiska wraz z firmą Microsoft uruchomiły nowy portal, dzięki któremu można sprawdzić jakość wód wybranego kąpieliska w Europie. Na www.eyeonearth.eu znajdziemy ponad 21 tysięcy punktów monitoringowych, w tym także punkty z Polski. Ponadto każdy użytkownik może sam ocenić dane kąpielisko i poznać zdanie innych na ten temat.
 
Hiszpańskie żarówki do lamusa
Image
W ciągu najbliższych trzech lat Hiszpania wycofa tradycyjne żarówki i zastąpi je energooszczędnymi, które zużywają o 80% mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki. Dzięki takim działaniom państwo zaoszczędzi 3% całej zużywanej energii. Plan ten wymaga wymiany ok. 350 mln żarówek używanych przez Hiszpanów w domach. Program zastąpienia żarówek przez świetlówki jako pierwsza wprowadziła Australia. Być może takie działania na rzecz globalnego ocieplenia wprowadzi także Unia Europejska. Zapowiedziała to Angela Merkel. 
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 369 - 384 z 405

© 2024 Grupa INFOMAX