Advertisement
Klimat akustyczny miast Śląska

 

Zgodnie z art. 26 i 117 ustawy – Prawo ochrony środowiska (P.o.ś), jednym z zadań Państwowego Monitoringu Środowiska (PMŚ) jest ocena i obserwacja zmian klimatu akustycznego środowiska. Kryteria oceny w zależności od rodzajów ternu, rodzaju obiektu lub działalności będącej źródłem hałasu oraz w zależności od pory dnia lub nocy są określone...

 

 
Recykling pojazdów w 2008 roku

ImageNarodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umieścił na witrynie internetowej szczegółową informację o warunkach i zasadach udzielania dotacji i pożyczek przeznaczonych na realizację programu recyklingu zużytych pojazdów w 2008 roku.

 
Recykling w Warszawie nabiera rumieńców

ImageNa przełomie maja i czerwca br. recykling w stolicy nabrał rumieńców. A to za sprawą Warszawskich Dni Recyklingu – przedsięwzięcia promującego recykling jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami ziemi, zrealizowanego już po raz drugi przez stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta.

 
Warszawskie Dni Recyklingu 2007

ImageRozpoczęły się Warszawskie Dni Recyklingu zorganizowane przez Zarząd Oczyszczania Miasta. Impreza jest elementem miejskiego programu edukacyjno-informacyjnego „Warszawa Stolicą Czystości”. Celem imprezy jest edukacja ekologiczna oraz szerzenie zachowań przyjaznych środowisku wśród mieszkańców stolicy.

 
Termiczne metody przekształcania odpadów w KPGO

ImageW województwie śląskim 96% odpadów trafia na składowiska. Stworzenie na Śląsku nowoczesnej, odpowiadającej potrzebom regionu i aktualnym wymaganiom prawa gospodarki odpadami komunalnymi wymaga zbudowania do roku 2013 co najmniej dwóch instalacji termicznego przekształcania odpadów. Modernizacja systemu gospodarki odpadami jest koniecznością inaczej grożą nam kary ze strony Unii Europejskiej.

 
Prasuje na słońce

ImageZgniata śmieci wykorzystując energię słoneczną. Zarząd Oczyszczania Miasta testuje w stolicy nowoczesny kosz.

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 385 - 400 z 405

© 2024 Grupa INFOMAX