Advertisement
Pierwsza małopolska farma fotowoltaiczna
Image
2 października, przy udziale Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka, wicemarszałka województwa małopolskiego Romana Ciepieli, wójta Gminy Wierzchosławice Wiesława Rajskiego i przedstawicieli lokalnych instytucji państwowych, oświatowych oraz wykonawców, odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej w Małopolsce farmy fotowoltaicznej.
 
Memorandum dla Polski i Czech
Image
Wraz z nadejściem października ministrowie środowiska Polski i Czech, Andrzej Kraszewski oraz Tomáš Chalupa, podpisali memorandum dotyczące poprawy jakości powietrza w przygranicznym obszarze śląsko-morawskim i w województwie śląskim.
 
Poznań "popłynie"...
Image
Z początkiem października podpisano kolejny projekt na rzecz ochrony środowiska: „System gospodarki odpadami dla Miasta Poznania”, wdrażany w ramach Priorytetu II „Gospodarka odpadami i ochrona powierzchni ziemi” z Programu Infrastruktura i Środowisko.
 
European Environmental Press doceniło polskie czasopismo
Image
Stowarzyszenie European Environmental Press (EEP) doceniło działania "Przeglądu Komunalnego" na rzecz ochrony środowiska w Polsce. Miesięcznik, który od kilkudziesięciu lat informuje o zmianach w dziedzinie ekologii i postępach w gospodarce komunalnej, został przyjęty w poczet wyróżniających się czasopism w Europie. Dołączył do grona 17 pism z Austrii, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Turcji, Węgier i Włoch.
 
Konkurs na EKO-BIURO
Image
Fundacja Aeris Futuro jest pomysłodawcą obchodów nowego święta ekologicznego – dnia ekobiura. W ramach obchodów tego święta, już po raz drugi organizujemy konkurs Ekobiuro – w tym roku pod hasłem Zielony Październik. Konkurs skierowany jest do pracowników biurowych firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, zainteresowanych wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w swoim miejscu pracy.
 
Konferencja poświęcona problematyce budowy spalarni odpadów
Image
Protesty ekologów, żmudne i trudne do przebrnięcia oceny środowiskowe, kłopoty z lokalizacją – to czynniki wydłużające w nieskończoność lub wręcz uniemożliwiające budowę spalarni odpadów w Polsce. To jedne z najtrudniejszych inwestycji w Polsce. Choć w Szwecji pierwszą spalarnie odpadów zbudowano sto lat temu, w Polsce nadal trudno zrealizować kolejne aczkolwiek niezbędne dla aglomeracji miejskich instalacje termicznego unieszkodliwiania odpadów. Coś się jednak zmienia!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 96 z 405

© 2024 Grupa INFOMAX