Advertisement
Rusza XIV edycja konkursu "Przyjaźni Środowisku"
Image
Zadaniem Konkursu jest wyłonienie i nagradzanie tych samorządów, przedsiębiorstw i placówek edukacyjnych, które dzięki poczynionym inwestycjom oraz wdrażaniu programów edukacyjnych przyczyniły się do poprawy środowiska naturalnego oraz do zwiększenia świadomości ekologicznej. Otrzymanie tytułu Laureata w tym Konkursie stanowi ogromne wyróżnienie i możliwość dołączenia do grona najlepszych.
 
Gmina przyjazna Bałtykowi
Image
Celem programu jest wsparcie gmin nadbałtyckich z dostępem do Morza Bałtyckiego w podejmowaniu działań na rzecz poprawy stanu utrzymania czystości i porządku na terenach plaż miejskich i terenach przyległych oraz w podejmowaniu działań z zakresu edukacji ekologicznej, których celem jest podnoszenie świadomości mieszkańców i turystów przebywających okresowo nad Bałtykiem na temat wpływu jaki człowiek wywiera i może wywierać na ekosystemy nadmorskie i morskie i potrzeby podejmowania działań zapobiegawczych i ochronnych.
 
Jedna z najnowocześniejszych instalacji w Europie...
Image
Pod koniec lipca w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych "Victoria" S.A. uruchomiono nową instalację oczyszczania gazu koksowniczego z amoniaku i siarkowodoru wraz z ich ekologiczną utylizacją. Zastosowanie nowych rozwiązań pozwoliło na obniżenie zawartości siarkowodoru do poziomu poniżej 0,4 g w metrze sześciennym gazu, zaś amoniaku do 0,3 g w metrze sześciennym. Oznacza to, że instalacja jest bezodpadowa i bezściekowa.
 
Segregacja jest trendy
Image
Czy karton po soku wrzucić do kosza na papier, ponieważ jest z niego zrobiony, czy do plastiku, gdyż jego wnętrze jest wyłożone folią? Na te i inne pytania odpowiada Ministerstwo Środowiska, rozpoczynając kampanię poświęconą właściwemu postępowaniu ze śmieciami. Spoty telewizyjne, radiowe i strona www.naszesmieci.pl prezentują proste porady, jak dbać o swoje otoczenie i jednocześnie informują, że od 1 lipca 2013 roku ci, którzy segregują śmieci, będą płacili za ich wywóz mniej od tych, którzy nie segregują.
 
Elektrośmieci - więcej przetwarzać, mniej przewozić
Image
Zepsuty monitor, pralka, lodówka, czy telefon nie będą problemem, jeśli oddamy je do ekologicznego przetworzenia. Dzięki nowelizacji unijnych przepisów dotyczących zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łatwiej będzie wykorzystać tzw. elektrośmieci. Wchodząca 13 sierpnia br. w życie dyrektywa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym pomoże w zbieraniu, ponownym wykorzystaniu i recyklingu elektrośmieci.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 390

© 2021 Grupa INFOMAX