Advertisement
Samoloty kontra CO2
Image
Jak podaje Ministerstwo Środowiska, polscy przewoźnicy lotniczy otrzymają aż 8 razy więcej uprawnień do emisji CO2. Zgodnie z normami Unii Europejskiej Polska, podobnie jak każdy kraj należący do UE, musi zakupić uprawnienia do emisji gazów cieplarnianych. Chodzi o wszystkie loty, które zaczynają się i kończą na lotnisku znajdującym się na terytorium Unii.
 
Krakowscy naukowcy poznają procesy spalania biomasy
Image
Jak wychwytywać dwutlenek węgla, efektywnie spalać biomasę, co zrobić z popiołem pozostającym po spalaniu? Odpowiedzi na takie pytania zajmują trzynastu polskich uczonych zatrudnionych w Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy EDF w Krakowie. Jest ono piątą tego rodzaju placówką stworzoną przez międzynarodowy koncern energetyczny.
 
Energooszczędne auta zbudowali studenci Politechniki Lubelskiej
Image
Bolid Elvic z napędem elektrycznym, który przejedzie 190 km na jednej kilowatogodzinie oraz samochód miejski Cetan, który spala jeden litr paliwa na 80 km, skonstruowali studenci Politechniki Lubelskiej. Zaprezentowali je w czwartek w Lublinie.
 
Dzień Ziemi
Image
24 czerwca zapraszamy na Pola Mokotowskie w Warszawie na festyn ekologiczny "Światowy Dzień Ziemi". Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ekologią, przyjaznym środowisku stylem życia oraz tych, który poszukują inspiracji również na stoisko Fundacji Nasza Ziemia.
 
30 mln euro na zagospodarowanie odpadów
Image
Już lada dzień rusza nabór wniosków o dofinansowanie projektów z zakresu budowy lub modernizacji zakładów zagospodarowania odpadów. O pieniądze z Funduszu Spójności będzie można ubiegać się przez najbliższe dwa miesiące.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 390

© 2021 Grupa INFOMAX