Advertisement
Termomodernizacja za... 10 procent wartości inwestycji
Image
Chociaż na termomodernizację budynków w Polsce Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydał już ponad miliard złotych, to kolejne 176 milionów od maja br. czeka na zainteresowane samorządy, ZOZ-y i organizacje pozarządowe. 
 
Inauguracja trasy Mobilnego Centrum Edukacji Ekologicznej
Image
Fundacja Ekologiczna ARKA zaprasza – 12 kwietnia o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 10 w Katowicach ul. Stawowa 6 odbędzie się inauguracja projektu. W trasę rusza specjalny samochód wyposażony w ekologiczne atrakcje, który docierać będzie do szkół i placówek wychowawczych, gdzie wykorzystany zostanie do prowadzenia super-ciekawych warsztatów i lekcji przyrody oraz ekologii. Wszystkie zajęcia w tym niecodziennym Centrum pomyślano tak, by poprzez zabawę uczestnicy mogli uczyć się zasad funkcjonowania nowoczesnych instalacji ekologicznych.
 
Ułatwienia dla elektrowni wiatrowych
Image
NFOŚiGW finansuje budowę nowych przyłączy energetycznych do elektrowni wiatrowych. Deweloperzy farm wiatrowych, operatorzy sieci, producenci i dystrybutorzy energii łatwiej podłączą nowe wiatraki do sieci. W Polsce najlepsze warunki do budowy farm wiatrowych panują na obszarach, gdzie infrastruktura sieciowa jest mało rozbudowana i słabej jakości. To podstawowe bariery w  rozwoju energetyki wiatrowej, do których należą również utrudnienia w podłączeniach farm wiatrowych.
 
Ekologicznie na Śląsku
Image
W Bytomiu rozpoczęła się rozbudowa Oczyszczalni Ścieków "Centralna". Realizowany w ramach Regionalnego Programu Województwa Śląskiego projekt o nazwie "Rozbudowa węzła produkcji biogazu i energii elektrycznej w Oczyszczalni Ścieków 'Centralna' w Bytomiu" ma zastąpić przestarzałą instalację prądotwórczą do spalania biogazu. Dzięki niemu oczyszczalnia zwiększy swoją sprawność w produkcji energii elektrycznej i cieplnej z biogazu.
 
Po co gasić światło podczas Godziny dla Ziemi WWF?
Image
31 marca o godz. 20.30 w symbolicznym geście miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło na 60 minut. Nie zrobią tego, aby zaoszczędzić jak najwięcej energii w ciągu godziny, ale w celu zamanifestowania swojej troski o środowisko. Przyłącz się na wwf.pl i zgaś światło – apelują ekolodzy.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 390

© 2021 Grupa INFOMAX