Advertisement
Żubr do żubra...
Image
Do 2013 roku w Polsce na ochronę żubra Unia Europejska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wydadzą ponad 25 milionów złotych. Trzy wielkie programy finansowe wykorzystujące środki unijne w ramach V priorytetu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w latach 2010-2013 pozwolą na wzmocnienie populacji żubra w Bieszczadach i północno-wschodniej Polsce oraz tworzenie nowych stad zamkniętych, jako rezerwy genetycznej dla gatunku.
 
Przyjaźni Środowisku juz znani!
Image
Zakończyła się kolejna, XIII edycja Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" organizowana pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 10 lutego. Decyzją Narodowej Rady Ekologicznej Laureatami, Wyróżnionymi oraz Przedłużającymi znak "Przyjaznych Środowisku" zostali...
 
Są pieniądze na audyty energetyczne...
Image
Do końca marca 2012 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Fundusz przyjmuje wnioski o dofinansowanie audytów energetycznych i elektroenergetycznych w najbardziej energochłonnych przedsiębiorstwach - hutach, cementowniach, kopalniach - zużywających rocznie powyżej 50 GWh elektryczności i ciepła łącznie. W ramach programu priorytetowego „Efektywne wykorzystanie energii” Fundusz oferuje na ten cel dotacje pokrywające do 70% kosztów audytu.
 
Jaworzno na biomasę
Image
Elektrownia Jaworzno postarała się o dofinansowanie projektu na budowę kotła na biomasę. Całość inwestycji pochłonie aż 282 mln złotych!
 
Coraz większe dopłaty do recyklingu pojazdów
Image
W tym roku sto powiatów ubiegać się będzie o dopłaty NFOŚiGW do usuwania porzuconych pojazdów z miejsc publicznych. Gminy w 2011 roku wykorzystały ponad 5 mln zł dopłat na ten cel, a Fundusz, który podpisał prawie 570 umów, wypłacił  przedsiębiorstwom profesjonalnie zajmujących  się demontażem pojazdów 85 mln zł.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 390

© 2022 Grupa INFOMAX