Advertisement
"Skamielina dnia" dla Polski
Image
Na zakończonym szczycie klimatycznym COP-17 nasz kraj zdobył nie lada "wyróżnienie". Otrzymał "Skamielinę dnia" za działanie wbrew unijnemu interesowi. Polsce dostało się za to, że objęła patronatem konferencję "Europejskie Dni Węglowe", wówczas gdy na szczycie zajmowano się negatywnymi skutkami emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
 
Bug trochę bezpieczniejszy
Image
Dzięki polskiemu dofinansowaniu na Białorusi, poprawi się nie tylko jakość wody w Bugu i Narwi, wzrośnie również bezpieczeństwo ujęcia wody dla aglomeracji warszawskiej. Przestarzała białoruska oczyszczalnia ścieków w Brześciu wsparta przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, doczeka się kolejnej modernizacji. Po zakończeniu inwestycji wartej ponad 3,6 mln zł, ścieki z przygranicznego miasta, będą spełniać wszelkie rygorystyczne normy czystości. Nie tylko Bug i Narew staną się czystsze, wzrośnie również bezpieczeństwo ujęć wody do picia znajdujących wzdłuż tych rzek.
 
Kto zostanie EnergoSąsiadem?
Image
1 grudnia ruszył konkurs, w którym każdy mógł zgłosić siebie i sąsiadujące gospodarstwa domowe do rywalizacji w zakresie mniejszego zużywania energii. EnergoSąsiedztwo to grupa od 5-12 gospodarstw, które niekoniecznie muszą sąsiadować z sobą "ściana w ścianę". Mogą one nawiązać wirtualną więź sąsiedzką. Najważniejsze, żeby się znały i wspólnie podjęły to wyzwanie...
 
Gminy z klimatem
Image
Fundacja EkoRozwoju rozstrzygnęła konkurs na gminę z klimatem. Doceniono przede wszystkim innowacyjne działania na rzecz ochrony klimatu i racjonalnego zużycia energii. Nagrodę główną otrzymała gmina Bielsko-Biała. Pozostali zwycięzcy to...
 
Konkurs EUROLIDER 2012 - przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń
Image
Ruszyła IV edycja konkursu EUROLIDER. Jego celem jest wyróżnienie osób, które swoim zaangażowaniem na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego oraz aktywizacji mieszkańców, sięgając po Fundusze Europejskie, zmieniają na lepsze otaczającą  rzeczywistość. Zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatów!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 390

© 2021 Grupa INFOMAX