Advertisement
Podpisz się dla klimatu
30 września rozpoczęła się w mediach wielka kampania klimatyczna Vattenfall "Podpis dla klimatu". Przez 3 miesiące obywatele 5 europejskich krajów, w tym Polski, będą mieli możliwość złożenia podpisów pod manifestem klimatycznym i wyrażenia w ten sposób poparcia dla walki ze zmianami klimatu. Przed rozpoczęciem kampanii w mediach wyostrzyliśmy nasze trzy postulaty, aby wzmocnić ich oddziaływanie i pomóc decydentom walczyć ze zmianami klimatu.

Kampanię rozpocznie Lars G. Josefsson, który w Brukseli na Placu Luxemburskim otworzył instalację składającą się z małych żółtych figurek symbolizujących osoby, które już podpisały manifest.

Image

Europejskie tournée
Na placu stanie także ekran, na którym będzie można obserwować, jak dzięki kolejnemu podpisowi powstaje nowa figurka. Pod koniec października delegacja figurek ruszy w trasę objazdową - od Hamburga przez Berlin, Kopenhagę, Sztokholm i Warszawę. Finał kampanii odbędzie się w Poznaniu, w trakcie szczytu ONZ poświęconego sprawom klimatu, zaplanowanego na drugą połowę grudnia w Poznaniu.

Centrum Prasowe Vattenfall
http://podpisdlaklimatu.vattenfall.pl

 

© 2021 Grupa INFOMAX