Advertisement
Targi czystej energii CENERG
W dniach 5-6 czerwca 2009 roku odbędzie się kolejna edycja targów czystej energii CENERG. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa poświęcona wyłącznie ekologicznym źródłom energii. Wydarzenie w założeniu ma się stać impulsem do rozwoju rynku eko-energii na Mazowszu, w Polsce i Środkowej Europie. Podczas targów odbędzie się konferencja zainicjowana przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza dotycząca polityki energetycznej Polski do 2030 roku.

Image

Teoria i praktyka eko-energii
Tematyka targów dotyczy przede wszystkim odnawialnych źródeł energii. Przedstawione zostaną systemy grzewcze wykorzystujące OZE, w tym: kotły, piece, kominki, kolektory słoneczne, klimatyzatory. Oprócz tego wystawa i warsztaty podczas targów dotyczyć będą czystych technologii węglowych, biomasy, biopaliw, biogazu, pelletów, systemów filtrujących, uzdatniania wody, recyklingu, energii wiatrowej. Odwiedzającymi targi są przedstawiciele samorządów lokalnych, inwestorzy, projektanci, architekci, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, właściciele domów jednorodzinnych, przedstawiciele administracji szkół, szpitali, parafii i innych budynków użyteczności publicznych, a także rolnicy.

Image

Ambicją organizatora, Agencji SOMA, jest to, by CENERG stał się platformą wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami i praktykami. - Od wielu lat zajmujemy się tworzeniem międzynarodowych targów Światło i targów Elektrotechnika, a od niedawna także targów wnętrzarskich IDEALNY DOM I WNĘTRZE ? mówi Marek Orłowski, prezes Agencji SOMA. - Firmy i organizacje, z którymi się stykamy, zwracają uwagę na niewielką wiedzę i dostępność rozwiązań ekologicznych w naszym kraju. Stąd pomysł imprezy, która byłaby miejscem propagowania wiedzy teoretycznej i dałaby odpowiednie narzędzia praktykom.

Image

Konferencja
Niezwykle ważnym wydarzeniem podczas Targów CENERG 2009 będzie konferencja pod patronatem Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka, w której główny akcent położony będzie na szanse rozwoju w Polsce energetyki odnawialnej ze szczególnym podkreśleniem czystej energii. - Celem konferencji jest pokazanie gdzie jesteśmy i do czego dążymy w planach rozwoju energetyki w naszym kraju na tle tego, co się dzieje w innych krajach Unii Europejskiej ? mówi Andrzej Stępniewski, prezes Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza, współorganizatora konferencji. ? W spotkaniu wezmą udział goście z kraju i zagranicy, którzy otrzymają solidną porcję wiedzy na temat planów inwestycyjnych w energetykę UE, w tym polską do roku 2030.

Image

Targi CENERG odbędą się w dniach 5-6 czerwca 2009 w Warszawie w Centrum Wystawienniczym Expo XXI. Impreza została objęta patronatem Ministra Gospodarki. Współorganizatorami są: Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A., Polski Związek Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego, Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Impreza powstaje we współpracy z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa.

Sponsorem targów i konferencji jest koncern VATTENFALL.

Patroni medialni: CZYSTA ENERGIA, ENERGIA GIGAWAT, EKOLOGIA, EKOLOGICZNI.PL, BIOLOG.PL, OGRZEWNICTWO.PL, OGRZEWNICTWO.COM, AGROENERGETYKA.PL

Agencja SOMA ? organizator targów CENERG, targów ŚWIATŁO
i ELEKTROTECHNIKA oraz targów wnętrzarskich IDEALNY DOM I WNĘTRZE - powstała w 1995 roku. Na początku swojej działalności specjalizowała się w realizacji imprez branżowych. Dziś Agencja SOMA to firma
z bogatym doświadczeniem także w innych dziedzinach. Organizuje międzynarodowe konferencje, promuje polskie firmy za granicą, a także wspiera polskie przedsiębiorstwa w rozwoju ich działalności w kraju i poza jego granicami.

Więcej informacji udziela kierownik ds. promocji
Kamilla Walicka
tel: (22) 648 76 69/71,
e-mail: kamilla.walicka@agencjasoma.pl

 

© 2021 Grupa INFOMAX