Advertisement
VII Krakowski Festiwal Recyklingu

Miasto Kraków już po raz siódmy organizuje w dniach 29-31 maja 2009 r. Krakowski Festiwal Recyklingu - cykl przedsięwzięć promujących zbiórkę surowców wtórnych oraz możliwości ich wykorzystania. Ideą Festiwalu jest promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Głównym adresatem przekazu festiwalowego nie są fachowcy i specjaliści (choć ich spotkania to nieodłączny element wydarzenia). Uznaliśmy, że najważniejszym ogniwem w procesie recyklingu są ludzie, mieszkańcy miasta, których tą formą gromadzenia odpadów trzeba zainteresować.

W tym roku powstanie miasteczko miniatur budowli z surowców wtórnych.

W ten niezwykły sposób, metaforycznie pokazujemy, jak duże możliwości daje korzystanie z surowców wtórnych. Festiwal udowadnia, że tematyka związana z selektywną zbiórką odpadów nie musi być prezentowana w ściśle fachowy, hermetyczny sposób. Formuła Festiwalu sprawia, że poważna tematyka może być również źródłem dobrej, bezpiecznej zabawy i atrakcyjnych doznań. Zagadnienia dotyczące odpadów osadzamy w trakcie festiwalu w kontekście, który ułatwia rozmowę o nich, upraszcza i uatrakcyjnia komunikat. Nie brakuje więc konkursów, koncertów, widowisk itp. Są też oczywiście dyskusje fachowców.

Spodziewamy się, że wieczorny sobotni koncert, na którym wystąpi KAYAH z zespołem, będzie się cieszył dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Krakowa. Po koncercie odbędzie się pokaz laserowy. Natomiast w niedzielę na scenie wystąpią: Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem oraz zespół Wanda i Banda

Ponadto tradycyjnie odbywać będzie się zbiórka surowców w zamian, za które rozdawać będziemy sadzonki drzew i kwiatów. W ciągu sześciu edycji Festiwalu zebraliśmy: 134,3 Mg makulatury, 62,3 Mg szkła, 4,3 Mg puszek aluminiowych, 8,2 Mg butelek PET, 6,3 Mg zużytych baterii i 1,1 Mg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego Zapraszamy do udziału w VII Krakowskim Festiwalu Recyklingu, który odbędzie się w dniach 29-31 czerwca 2009 r.

Wystarczy przynieść:

- 20 opakowań szklanych
- 30 puszek aluminiowych
- 20 kg makulatury
aby otrzymać sadzonkę drzewa, krzewu lub kwiatka balkonowego

- 30 butelek PET
- 40 zużytych baterii
aby otrzymać upominek.

Zbiórka surowców trwać będzie w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 11.00 – 16.00 (lub do wyczerpania zapasów sadzonek i upominków).

Podczas VII Krakowskiego Festiwalu Recyklingu można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyty, niepotrzebny termometr rtęciowy.

Zapraszamy!
Czysta Akcja Kraków
www.czystaakcja.pl

 

© 2024 Grupa INFOMAX