Advertisement
Zielone taksówki w Krakowie
Image
Sześć błyszczących, pomarańczowych riksz w barwach Vattenfall tegorocznego lata towarzyszy odwiedzającym krakowską starówkę. Firma promuje w ten sposób produkt zielony – ekologiczną ofertę przygotowaną dla klientów energii elektrycznej.
Napędzane siłą mięśni pojazdy cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Krakowa, jak i licznie odwiedzających to miasto turystów z całego kraju.

Eco-taxi – tak nazywają się jeżdżące po dawnej stolicy Polski pojazdy. Dzięki nim w przyjazny środowisku sposób wszyscy chętni mogą obejrzeć najciekawsze zakątki miasta.
„Postanowiliśmy ciekawą i neutralną pod względem emisji formę transportu połączyć z promocją produktu zielonego, który kierujemy do świadomych ekologicznie użytkowników energii elektrycznej” – mówi Katarzyna Woźniewska odpowiadająca w Vattenfall Sales Poland za sprzedaż produktu zielonego. Jego zakup oznacza podwojenie obowiązującej prawem ilości energii elektrycznej wyprodukowanej ze źródeł odnawialnych w całkowitej ilości kupowanego prądu.

Ekologiczne taksówki to nowość na krakowskich ulicach. Dzięki temu, że spotyka się je tam od niedawna, przyciągają uwagę nie tylko turystów, ale i rodowitych krakowian. „Zależy nam na takiej prezentacji Vattenfall, która z jednej strony zwiększy naszą sprzedaż, a z drugiej poprzez nowatorski i ciekawy sposób przekazu zbuduje pozytywne skojarzenia z marką” – mówi Marcin Zięba, szef komunikacji marketingowej Vattenfall.
Oprócz specjalnego oznakowania pojazdów, pasażerowie zainteresowani produktem zielonym otrzymują od kierowców ulotkę na jego temat. Kampania trwa przez cały sezon wakacyjny, rikszą w barwach Vattenfall można przemierzać ulice krakowskiej starówki do końca sierpnia br.

Vattenfall
 

© 2021 Grupa INFOMAX