Advertisement
Pierwszy telefon na baterię słoneczną w Polsce!
Image
Jedno z praw Murphy’ego mówi: telefon wyładowuje się zawsze wtedy, gdy w pobliżu nie ma ładowarki. SAMSUNG znalazł wyjście: E1107 zasilany energią słoneczną!Samsung E1107 to pierwszy w Polsce model, który do działania potrzebuje wyłącznie słońca. Nowy solarny produkt kontynuuje zapoczątkowaną modelem telefonu Blue Earth ideę i rozwija linię ekologicznych urządzeń SAMSUNG wykorzystujących alternatywne źródła energii. Samsung E1107 wyposażono w ogniwa słoneczne pozwalające na efektywną pracę komórki w sytuacji braku dostępu do infrastruktury elektrycznej. Godzinna ekspozycja telefonu na słońcu pozwala na wykonanie trzech rozmów o średniej długości 2 min. lub wysłanie 20 SMS-ów. Solarne zasilanie stanowi nie tylko użyteczną funkcję, ale jest również ważnym krokiem w tworzeniu urządzeń przyjaznych środowisku. Dzięki wykorzystaniu naturalnej energii słonecznej każdy użytkownik w bardzo prosty sposób może wnieść swój wkład w zmniejszenie zużycia prądu i emisji CO2 do atmosfery.

Praktyczne zastosowanie solarnych możliwości pokazuje codzienne życie. Za przykład mogą posłużyć kilkugodzinna przerwa w dostępie do prądu, nie mówiąc o poważnej, trwającej kilka dni awarii w dużym mieście czy rejonie. W takich wypadkach funkcjonalność E1107 to nie tylko kwestia ekologii, ale także sprawa naszego bezpieczeństwa. W podobnej sytuacji trudno bowiem przecenić możliwości E1107, który nie tylko działa bez konieczności tradycyjnego ładowania, ale posiada także wbudowaną latarkę.

Rewolucyjna technologia została zamknięta w klasycznej, bezpretensjonalnej obudowie.
Solarny telefon wyposażono w wygodny, wyświetlający 65 tys. kolorów, ekran o przekątnej 1,52”, radio, dzwonki polifoniczne MP3, wbudowaną latarkę oraz funkcje gwarantujące bezpieczeństwo. Na „bezpieczny pakiet” składa się ulepszony Mobile Tracker, który pozwala zlokalizować zagubiony telefon, przekierować przychodzące połączenia, czy zablokować dostęp do danych znajdujących się w pamięci skradzionego urządzenia. Samsung E1107 uzbrojono też w funkcję fałszywego połączenia - Fake Call.Więcej informacji udziela:
Monika Szklarz, SAMSUNG Electronics Polska, m.zuk@samsung.com
Katarzyna Głowacka, Partner of Promotion, k.glowacka@partnersi.com.pl

 

© 2021 Grupa INFOMAX