Advertisement
Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźni Środowisku"
21 stycznia br., decyzją Narodowej Rady Ekologicznej, zostali wybrani laureaci i wyróżnieni XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku".

Uroczysta Gala, podczas której wręczone zostaną statuetki i certyfikaty odbędzie się 5 lutego w Warszawie.

Prezentujemy listę Laureatów, Wyróżnionych oraz Przedłużających znak w XI Edycji Konkursu:

Kategoria: SAMORZĄD PRZYJAZNY ŚRODOWISKU:

Podkategoria: Gmina Przyjazna Środowisku

Laureaci:

    * Urząd Gminy Gorzyce
    * Urząd Gminy i Miasta Kleczew
    * Urząd Gminy Stare Babice
    * Urząd Miasta i Gminy w Pilawie
    * Urząd Miejski w Dąbiu
    * Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim

Przedłużenie znaku:

    * Urząd Gminy Dopiewo
    * Urząd Gminy Lubartów
    * Urząd Gminy Przechlewo
    * Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny
    * Urząd Miasta Bydgoszczy
    * Urząd Miasta i Gminy Lesko
    * Urząd Miasta i Gminy Połczyn Zdrój
    * Urząd Miasta Lublin
    * Urząd Miejski w Zdzieszowicach
    * Urząd Gminy Lesznowola
    * Urząd Gminy w Chodowie
    * Urząd Miasta Biłgoraj
    * Urząd Miejski w Szczytnie
    * Urząd Gminy Grzegorzew

Podkategoria: Powiat Przyjazny Środowisku

Laureat:

    * Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
    * Starostwo Powiatowe w Słupsku

Przedłużenie znaku:

    * Starostwo Powiatowe w Koninie
    * Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Podkategoria: Samorząd Wolny Od Azbestu

Laureat:

    * Urząd Gminy w Morawicy


Podkategoria: Związek Przyjazny Środowisku

Laureat:

    * Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie



Kategoria: PRZEDSIĘBIORSTWO PRZYJAZNE ŚRODOWISKU:

Podkategoria: Firma Przyjazna Środowisku


Laureaci:

    * Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Jarocinie
    * Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej RADPEC S.A. Radomiu
    * Zakład Utylizacji Odpadów Spółka z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim


Wyróżnieni:

    * Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o.
    * SOLARSYSTEM s.c. Łapa M., Olesek W., Skorut E. w Myślenicach
    * TESCO POLSKA


Przedłużenie znaku:

    * Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
    * Toyota Motor Industries Poland Sp. z o.o. - Jelcz-Laskowice
    * SANITEC Koło Sp. z o.o.
    * ENERGA Operator S.A. Oddział w Kaliszu
    * Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.


Kategoria: PROMOTOR EKOLOGII:

Laureaci:

    * Gimnazjum nr 3 w Łaziskach Górnych
    * Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole
    * Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej
    * Nadleśnictwo Strzałowo
    * Przedszkole nr 86 Tęczowy Świat
    * Przedszkole Publiczne w Tarnowcu
    * Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie
    * Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi
    * Zakład Utylizacji Odpadów Spółka z o.o. w Myślenicach
    * Przedszkole Miejskie nr 8 w Toruniu im. J. Awgulowej


Wyróżnieni:

    * Gminne Publiczne Przedszkole im. Marii Kownackiej w Miedźnej
    * Szkoła Podstawowa im. Miry Stanisławskiej - Meysztowicz w Żdżarach
    * Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie


Przedłużenie znaku:

    * ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.
    * Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koło w Gaju
    * Przedszkole Miejskie nr 9 w Legionowie
    * Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim
    * Starostwo Powiatowe w Polkowicach
    * Stowarzyszenie SOPEL w Będzinie
    * Szkoła Podstawowa nr 11, im. Pabla Nerudy w Toruniu
    * Szkoła Podstawowa w Sarbicach
    * Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie
    * Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy
    * Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Kole
    * Przedszkole Publiczne nr 55 w Opolu
    * Stowarzyszenie Ziemia i My - Centrum Edukacji Ekologicznej w Dąbrowie Górniczej
    * Zespół Szkół w Dominikowicach
    * Zespół Szkół w Izabelinie
    * Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 6 Pomorskiej Dywizji Piechoty w Karlinie


Kategoria: MECENAS POLSKIEJ EKOLOGII:

    * Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z o.o. w Krakowie
    * Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy
    * Satellite - Thal Kalisz
    * Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Koszalinie
    * Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu
    * DOZUT-TAGOR Sp. z o.o. w Zabrzu
    * Urząd Gminy Gorlice
    * Urząd Gminy Kraśniczyn
    * Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
    * Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
    * Modelowe Wiejskie Centrum Ekoturystyki Przyjazne Środowisku - Zielona Szkoła w Sendeniu
    * Przedszkole Nr 318 „Zielony Zakątek” w Warszawie
    * Szkoła Podstawowa w Kątach
    * Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia" w Toruniu
    * Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym
    * Zespół Szkół Przyrodniczych im. Macieja Rataja w Głogowie


EUROPEJSKA NAGRODA EKOLOGICZNA:

    * Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
    * Urząd Gminy Dopiewo
    * Urząd Gminy Duszniki
    * Urząd Gminy Przykona
    * Urząd Gminy Raciechowice
    * Urząd Miasta Sanoka
    * Urząd Miejski w Słupsku


www.przyjazni-srodowisku.pl
 

© 2022 Grupa INFOMAX