Advertisement
Innowacyjne technologie w Internecie
Wszystkich przedsiębiorców interesujących się innowacyjnymi techologiami stosowanymi nie tylko w dziedzinie ekologii, ale również w innych branżach gospodarki informujemy o powstaniu nowego portalu internetowego www.innowacje.gov.pl.

- Nowy portal innowacje.gov.pl  kierujemy do przedsiębiorców poszukujących innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Pozwoli to firmom nawiązać współpracę z jednostkami naukowo-badawczymi w tym zakresie – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas konferencji prasowej inaugurującej start bazy wiedzy o nowych technologiach. Spotkanie odbyło się 4 sierpnia 2010 r. w MG.

Wiceminister Baniak zaznaczył, że głównym celem bazy jest zebranie w jednym miejscu informacji i ofert jednostek naukowo-badawczych (JBR), nadzorowanych przez MG. – Obecnie mamy w niej 30 profili JBR-ów oraz prawie 200 ofert, które można wygodnie i łatwo przeglądać. Będziemy je na bieżąco aktualizować – powiedział.

Wiceszef resortu gospodarki dodał, że firmy, które nie znajdą projektów spełniających ich oczekiwania mogą również zamieścić na portalu własne ogłoszenia. - Wystarczy zarejestrować się i wprowadzić swoje zapytanie – wyjaśnił.

Podsekretarz stanu w MG podkreslił, że na portalu do dyspozycji firm znajdują się narzędzia, które ułatwiają wyszukiwanie potrzebnych informacji. – Możliwość filtrowania ofert czy przeglądanie przy użyciu słów kluczowych, to tylko niektóre udogodnienia. Pomocny jest także podział strony na moduły tematyczne – wymienił wiceminister.

W opinii wiceministra Baniaka baza pełni również funkcję platformy, która ułatwi kontakty przedsiębiorców z instytutami badawczymi. – Pozwoli to na wymianę informacji m.in. związanych z planowanymi przedsięwzięciami i spotkaniami – powiedział wiceminister.

Baza wiedzy o nowych technologiach jest prowadzona w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej i dostępna pod adresami: http://www.innowacje.gov.pl/ oraz http://www.innovation.gov.pl/. Jej konstrukcja i zakres informacji odpowiadają standardom Bazy Technologii prowadzonej przez sieć informacyjno-doradczą Komisji Europejskiej Enterprise Europe Network (EEN).


Źródło: Ministerstwo Gospodarki

23.08.2010

 

© 2021 Grupa INFOMAX