Advertisement
Odważ się i odwracz się!
ImageAż 190 tys. pojazdów zostało przekazanych w ubiegłym roku profesjonalnym firmom zajmującym się demontażem, utylizacją i recyklingiem pojazdów. Jednak wiele samochodów nadal zalega na polskich poboczach (i nie tylko). Nie każdy bowiem wie, co może zrobić z takim wrakiem.

Właśnie dlatego ruszyła akcja „Odwraczamy Polskę. Zaczynamy od Śląska!” Jest to inicjatywa Europejskiego Centrum Ochrony Środowiska oraz firmy OLMET, zajmującej się recyklingiem pojazdów. Jak się okazuje, pojazd nienadający się już do użytkowania wcale nie musi stanowić problemu dla swego właściciela. Wystarczy oddać go do demontażu, co nie wiąże się z żadnymi kosztami. Wręcz przeciwnie, właściciel za oddany samochód otrzyma pieniądze (kwota zależy od masy auta).

Autorzy akcji „Odwraczamy Polskę” chcą zwrócić uwagę również na to, że porzucony pojazd stanowi duże zagrożenie dla środowiska. Niebezpieczne są przede wszystkim płyny znajdujące się w akumulatorach, oleje czy też sztuczne tworzywa zastosowane przy produkcji auta.

Dlatego też jeśli nie wiesz, co zrobić z własnym wrakiem lub tym pozostawionym już dłuższy czas w twojej okolicy, odważ się i odwracz się.

KK

10.11.2010

 

© 2024 Grupa INFOMAX