Advertisement
Warszawskie Dni Recyklingu 2011
ImageBiuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy już po raz piąty organizuje Warszawskie Dni Recyklingu. Głównym celem imprezy jest promocja postaw proekologicznych oraz krzewienie idei selektywnej zbiórki surowców wtórnych
i recyklingu wśród mieszkańców Warszawy.

W tym roku, dzięki dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW, przedsięwzięcie realizowane będzie na większą skalę niż dotychczas. Oprócz głównego pikniku rodzinnego, odbyły się również akcje dzielnicowe: 14 maja na Targówku i na Bemowie, natomiast 28 maja w Rembertowie i na Mokotowie, gdzie za przyniesione surowce wtórne można było otrzymać piękne zielone nagrody – zioła, kwiaty oraz sadzonki drzew i krzewów.

Finałem, trwających od połowy maja spotkań będzie, jak co roku, ekologiczny piknik rodzinny, który odbędzie się w dniu 11 czerwca br. na boisku bocznym w Parku Agrykola. Już od godz. 10.00 warszawiacy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wielu ekologicznych konkursach, podczas których otrzymają zielone upominki w zamian za surowce wtórne. W tym roku przygotowaliśmy około 20 tysięcy roślin - kwiatów (m.in. pelargonie, begonie, niecierpki,) ziół (m.in. bazylia, oregano, rozmaryn, tymianek) oraz sadzonek (świerki, jodły, tuje i berberysy), które rozdamy za makulaturę, szkło, tworzywa sztuczne, butelki PET, baterie, puszki aluminiowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dodatkowo będzie można otrzymać ekologiczne torby na zakupy oraz inne ekologiczne gadżety i nagrody.

Celem Warszawskich Dni Recyklingu jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.
VI Warszawskie Dni Recyklingu to ważne przedsięwzięcie nie tylko wieloletniego programu edukacji ekologicznej "Warszawa Stolicą Czystości" realizowanego w Warszawie od 2005 r. lecz również coroczna impreza edukacyjna.

 

© 2024 Grupa INFOMAX