Advertisement
Konkurs na EKO-BIURO
ImageFundacja Aeris Futuro jest pomysłodawcą obchodów nowego święta ekologicznego – dnia ekobiura. W ramach obchodów tego święta, już po raz drugi organizujemy konkurs Ekobiuro – w tym roku pod hasłem Zielony Październik. Konkurs skierowany jest do pracowników biurowych firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, zainteresowanych wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w swoim miejscu pracy.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy w okresie od 3 do 31 października 2011 r. zorganizować w swoim biurze ekologiczną akcję edukacyjną i przysłać nam krótką relację. Ważne, by działania podjęte w ramach obchodów dnia ekobiura wiązały się z wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w miejscu pracy – do takich działań zaliczyć można m.in. organizację selektywnej zbiórki odpadów, dnia bez samochodu, czy kącika edukacyjnego dla pracowników. Liczy się pomysłowość i kreatywność oraz zaangażowanie pracowników w działania ekologiczne. Inspirujące pomysły znajdą Państwo na naszych stronach - www.aeris.eko.org.pl w zakładce eko-biuro i na www.zielonewydarzenia.pl.

Dla zwycięskiego zespołu zorganizujemy wyjazd integracyjny do ciekawego przyrodniczo miejsca. Aby zminimalizować emisje CO2, związane z transportem wyjazd odbędzie się do miejsca zlokalizowanego możliwie blisko zwycięskiego biura. Dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca przewidzieliśmy ponadto ekologiczne nagrody rzeczowe.

Udział w konkursie eko-biuro to doskonała okazja do promocji wizerunku firm, instytucji i organizacji zaangażowanych w działania na rzecz ochrony środowiska w swoim miejscu pracy. Udział w konkursie daje także możliwość wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i edukacji ekologicznej pracowników. Wspólna organizacja dnia ekobiura to także świetny sposób na integrację zespołu
i budowanie pozytywnej atmosfery w miejscu pracy.

Co zrobić żeby wygrać w konkursie eko-biuro?
  • Razem z kolegami i koleżankami z pracy stwórzcie maksymalnie 20-osobowy zespół.
  • Między 3 a 31 października zorganizujcie w swoim biurze ekologiczną akcję edukacyjną.
  • Do 15 listopada przyślijcie do nas relację z wydarzenia, wraz z formularzem zgłoszeniowym: mailem na adres konkurs@aeris.eko.org.pl lub pocztą na adres ul. Krowoderska 11/8, 31-141 Kraków.
  • Formularz zgłoszeniowy i szczegółowy regulamin do ściągnięcia tutaj: Do pobrania .

Ogłoszenie wyników nastąpi 5 grudnia 2011 na stronie Fundacji.

Więcej informacji na temat konkursu udzieli:

Zofia Karpińska, koordynatorka programu "Ekobiuro": zkarpinska@aeris.eko.org.pl, 600 284 502

Kontakt dla mediów:

Elżbieta Majewska, specjalistka ds. PR: emajewska@aeris.eko.org.pl, 501 234 772
 

© 2021 Grupa INFOMAX