Advertisement
Oras na dwóch kółkach
Image
Fot. Oras


Image
Fot. Oras


Czy kilkadziesiąt osób przesiadających się z samochodu na rower podczas codziennego dojazdu do pracy może zmienić świat? Z pewnością nie. Zwraca jednak uwagę na istotny problem i daje doskonały przykład pozostałym. Z takiego założenia wyszła firma Oras, która zorganizowała akcję „Pokaż rowerowi, gdzie pracujesz”, zachęcającą pracowników firmy do przyjazdu do pracy na dwóch kółkach.

W Polsce, jak i w wielu krajach na świecie, zauważalny jest ciągły wzrost liczby poruszających się na drogach samochodów. Częstym widokiem w dużych miastach, ale też i mniejszych miejscowościach w godzinach porannych dojazdów do pracy, są samochody w których jedzie tylko 1 osoba. Firma Oras, dla której wartości ekologiczne stanowią jeden z priorytetów działalności, dostrzegając ten niebezpieczny trend zorganizowała w swoim zakładzie produkcyjnym w Oleśnie akcję rowerową, która miała na celu zachęcić jak największa liczbę pracowników do przyjechania do pracy na rowerze. W akcji wzięło udział 58 pracowników zakładu produkcyjnego w Oleśnie. Rowerzyści przyjechali m.in. z miejscowości: Olesno, Wojciechów, Chudoba, Wędrynia, Biskupice oraz Sowczyce. Uczestnicy przejechali w sumie 477 km (łącznie do pracy i w drodze powrotnej do domu).

„Proekologiczne działania każdej osoby mają znaczenie, a dodatkowo gdy są realizowane przez większą grupę ludzi stają się bardziej zauważalne” – podkreśla Joanna Greda, kierownik ds. marketingu firmy Oras.


Dzięki akcji udało się zapobiec wyemitowaniu do atmosfery 74 kg CO2. Zgodnie z Indeksem Klimatycznym Dopuszczalnej Emisji Dwutlenku Węgla w naszej strefie klimatycznej ilość emitowanego gazu na 1 osobę w ciągu roku nie powinna przekraczać 3000 kg. Zamieniając samochód na rower w trakcie codziennych dojazdów do pracy każdy z nas może zapobiec emisji ponad 300 kg dwutlenku węgla w ciągu roku.
 
To nie pierwsze tego typu działanie ekologiczne firmy Oras skierowane do pracowników zakładu w Oleśnie. We wrześniu ubiegłego roku producent inteligentnych baterii zorganizował piknik, podczas którego całe rodziny poprzez zabawę zajmowały się tematyką ochrony środowiska. Również w zeszłym roku firma Oras ogłosiła konkurs: „Grudzień 2011 miesiącem zbiórki zużytych baterii”, który był jednocześnie akcją informującą o konieczności selektywnej zbiórki baterii w miejscach do tego wyznaczonych. Podczas akcji zebrano 3 268 sztuk baterii.

Proekologiczne są jednak przede wszystkim produkty Oras. Firma dostarcza na rynek inteligentne baterie, które oszczędzają wodę za nas. Montaż baterii bezdotykowych pozwala obniżyć zużycie wody nawet o 50%. Poziom zużycia wody w baterii uruchamianej fotokomórką wynosi jedynie 5 l na minutę, czyli o połowę mniej niż w klasycznej baterii jednouchwytowej, gdzie poziom ten osiąga 12 l/min. Tym samym zmniejszeniu ulegają koszty energii potrzebne na jej ogrzanie. Firma Oras zrealizowała dodatkowo kilkanaście projektów badawczych, dotyczących innowacyjnych rozwiązań ekologicznych oraz analizy ilości zużywanej wody. Każdy model baterii Oras projektowany i wykonywany jest z myślą o nieuciążliwej ekologii oraz wygodzie użytkowania.


O firmie Oras:
Firma Oras powstała w Finlandii w 1945 roku. Od lat jest liderem w projektowaniu i produkcji armatury łączącej ekologiczne rozwiązania i nowoczesny design. Działa w 18 krajach Europy. W Polsce obecna jest od 1998 roku. Posiada 2 fabryki:
w Finlandii i Polsce. Jednym z kluczowych założeń, którymi kieruje się firma jest dbałość o środowisko. Producent posiada
w ofercie baterie jednouchwytowe, termostatyczne i bezdotykowe, pozwalające w łatwy i przyjazny sposób oszczędzać wodę
i energię. Firma współpracuje ze znanymi projektantami m.in. włoskim domem projektowym Alessi. Jakość produktów Oras potwierdzają liczne międzynarodowe nagrody.

Kontakt prasowy:
GlobalBrand Institute | Biuro prasowe firmy Oras
Marlena Kosiura, PR Account Director
T: +48 (22) 428 27 82   M: +48 605 66 77 18
E: marlena.kosiura@globalbrand.pl

 

© 2021 Grupa INFOMAX