Advertisement
Warszawski piknik rodzinny Programu Infrastruktura i Środowisko!
Już w najbliższą sobotę 30 czerwca 2012 r., w godzinach 10.00-18.00 zapraszamy do Parku Agrykola w Warszawie na kolejny piknik rodzinny, organizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Podczas licznych zabaw i konkursów będzie można się przekonać jak działa elektrownia wiatrowa i jak przebiega proces oczyszczania wody. Najmłodszych czekają warszaty budowy robotów oraz zajęcia w mobilnym miasteczku ruchu drogowego.
 
Moc atrakcji! Twórcza zabawa!

Uczestnicy tego wydarzenia będą mieli również okazję poznać projekty, które otrzymały unijne wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko. Piknik będzie podzielony na trzy strefy tematyczne: transport, energetyka i ochrona środowiska. W każdej z nich przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci o charakterze edukacyjnym.

W strefie “transport” na młodych „naukowców“ czekają m.in. warsztaty budowy robotów, zajęcia budowania środków transportu z klocków geomag oraz masy solnej. O podstawowych zasadach ruchu drogowego, odpowiednim zachowaniu na drodze, bezpieczeństwie najmłodszych uczestników ruchu w praktyce opowiedzą policjanci podczas zajęć w mobilinym miasteczku ruchu drogowego.

Atrakcją strefy “energetyka” będzie pokaz działania elektrowni wiatrowej i procesów wyładowań elektrycznych. Ponadto dzieci będą mogły wziąć udział w projektowaniu eko-zabawek, mając do dyspozycji m.in. guziki, spinacze i skrawki materiału. Swoich sił będzie można spróbować w wyścigach samochodowych zasilanych ręczną prądnicą.

W strefie “ochrona środowiska” będzie można dowiedzieć się jak przebiega proces oczyszczania wody. Dzieci zapoznają się również z pojęciem recyklingu podczas zajęć ekoplastyki oraz będą uczestniczyć w warsztatach tworzenia ekologicznej biżuterii.

Image

Na scenie głównej wystąpi najmłodsza gwiazda programu “Bitwy na głosy” – Piotr Zubek. Oprócz występu wokalnego uczestnicy będą mogli podziwiać popisy dziecięcych zespołów tanecznych.

W trakcie pikniku, w każdej ze stref oraz na scenie czeka mnóstwo konkursów zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Do wygrania liczne nagrody!

Jest to już drugi piknik rodzinny Programu Infrastruktura i Środowisko. Pierwszy odbył się 24 czerwca w Krakowie w Parku Jordana.

Zobacz więcej na profilu Facebook: Moc Efektów

 

***

Infrastruktura i Środowisko jest największym programem realizowanym przez kraj członkowski w historii Unii Europejskiej – jego wartość to 37,7 mld euro, w tym 28,3 mld euro pochodzi z funduszy UE. W całym kraju realizowanych jest już ponad 1 700 inwestycji o wartości 168 mld zł. Na ich realizację zapewniono w programie 87 mld zł z Funduszy Europejskich. Do 2015 r. z Programu sfinansowanych zostanie kilkaset największych inwestycji w najważniejszych sektorach polskiej gospodarki – transporcie, środowisku, energetyce, zdrowiu, kulturze i szkolnictwie wyższym.

 

© 2021 Grupa INFOMAX