Advertisement
Konkurs EKOBIURO 2012
Image

Spływ statkiem Wisłą z przewodnikiem, warsztaty zielarstwa i produkcji papieru czerpanego, dizajnerskie pojemniki do segregacji odpadów czy notesy z opon - to nagrody poprzednich edycji Konkursu EKOBIURO, zawalcz o tegoroczną nagrodę dedykowaną specjalnie dla Ciebie, zespołu w którym pracujesz lub dla Twoich pracowników!

Serdecznie Państwa zapraszamy do uczestnictwa w trzeciej już edycji Konkursu EKOBIURO. Konkurs skierowany jest do pracowników biurowych firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, zainteresowanych wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w swoim miejscu pracy.

Co należy zrobić?
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zorganizować w miejscu pracy działanie proekologiczne i przesłać nam krótką relację.
Czas trwania tego działania oraz jego forma nie są ściśle określone - może to być jeden dzień, w ramach którego odbędzie się np. Dzień Ekobiura, Dzień Bez Samochodu, ale także mogą to być działania długofalowe, np. rozpoczęcie wdrażania proekologicznych rozwiązań tj. codzienna selekcja odpadów, ograniczanie zużycia energii, papieru, itp.
Wszystko zależy od Państwa pomysłowości i kreatywności, na które oczywiście bardzo liczymy. Niemniej po inspiracje czy porady zapraszamy także na naszą stronę internetową www.zielonewydarzenia.pl , zakładka EKOBIURO, gdzie znajdą Państwo EKOPORADNIK oraz relacje z poprzednich edycji Konkursu.
A może Państwa firma już wdraża podobne działania lub przeprowadziła ekologiczną akcję w miejscu pracy? Jak najbardziej prosimy o relacje, ponieważ do konkursu można zgłaszać także akcje przeprowadzone w firmie w przeszłości, a dokładnie w okresie od 1 stycznia 2012 roku do 31 października 2012 roku.

Korzyści!

Udział w Konkursie EKOBIURO to doskonała okazja do zdobycia i wypromowania pozytywnego wizerunku firmy, instytucji i organizacji zaangażowanej w działania na rzecz ochrony środowiska w swoim miejscu pracy.
Udział w konkursie daje także możliwość wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i edukacji ekologicznej pracowników. Wspólna organizacja wydarzenia ekologicznego to także świetny sposób na integrację zespołu i budowanie pozytywnej atmosfery w miejscu pracy.
Oczywiście dla Zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca zorganizujemy wyjazd integracyjny do ciekawego przyrodniczo miejsca. Aby zminimalizować emisje CO2, związane z transportem wyjazd odbędzie się do miejsca zlokalizowanego możliwie blisko zwycięskiego biura.
Dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca przewidzieliśmy ekologiczne nagrody rzeczowe.

Jeszcze bardziej zachęceni powinni być pracownicy firm zarejestrowanych na terenie województwa małopolskiego, ponieważ dla nich przygotowaliśmy dodatkowe dwie Nagrody Specjalne.

Harmonogram Konkursu:
- do 30 września - zgłoszenia do udziału w konkursie (formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej) za pośrednictwem maila na adres: ekobiuro@aerisfuturo.pl , w temacie wiadomości wpisując „EKOBIURO"
- do 15 listopada - relacje z działania (wzór relacji do pobrania poniżej), za pośrednictwem maila na adres: ekobiuro@aerisfuturo.pl , w temacie wiadomości wpisując „EKOBIURO" lub listu na adres Biura Organizatora: ul. Krowoderska 11/8, 31-141 Kraków - z dopiskiem „EKOBIURO".
- II połowa listopada - ogłoszenie wyników (dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie) na stronie internetowej www.aerisfuturo.pl i www.zielonewydarzenia.pl oraz podane do wiadomości publicznej za pośrednictwem Patrona Medialnego i Partnerów Fundacji.

Dodatkowe informacje:
- Uczestnikami Konkursu EKOBIURO 2012 mogą być zespoły liczące maksymalnie 20 osób,
- Relacja z przeprowadzonego działania proekologicznego musi być wykonana w jednej z form określonych w Regulaminie Konkursu (patrz pkt.3. Zasady Konkursu),
- Prosimy także pamiętać o listownym przysłaniu Oświadczenia o użyczeniu praw autorskich do relacji konkursowych oraz podpisanej listy członków Zespołu Konkursowego na adres Biura Organizatora: ul. Krowoderska 11/8, 31-141 Kraków - z dopiskiem „EKOBIURO" (formularze do pobrania znajdują się poniżej).
- Wszelkie szczegóły Konkursu EKOBIURO 2012 znajdą Państwo w Regulaminie (bardzo prosimy się z nim zapoznać).

Więcej informacji na temat konkursu:
Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji Aeris Futuro
M: (+48) 693 589 391
e-mail: jmieszkowicz@aerisfuturo.pl
Iwona Boguszyńska, koordynator Konkursu
M: (+48) 696 097 553
e-mail: ekobiuro@aerisfuturo.pl

Dokumenty do pobrania: na stronie Fundacji .

Konkurs Ekobiuro jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Patron medialny: odpowiedzialnybiznes.pl

 

© 2024 Grupa INFOMAX