Advertisement
Monitoring "on-line"
Spółka „Polstage” powstała w 2000 roku na bazie współpracy pomiędzy austriackimi firmami z branży informatycznej a polskim przedsiębiorcą, działającym na rynku energetycznym.

Image

Image

Image

Image
W pierwszych latach podstawowym zakresem działań firmy była realizacja projektów informatycznych, przeznaczonych w większości dla firm zagranicznych: z Austrii, Niemiec i USA. Następnie firma sukcesywnie przekształcała się w biuro inżynieryjno-informatyczne.

„Polstage”, jako członek Izby Przemysłowo- Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, w 2007 roku została uhonorowana nagrodą „Czarny Diament”, przyznawaną za wybitne osiągnięcia w działalności gospodarczej, ochronie środowiska oraz wprowadzaniu nowych technologii.

Obecnie „Polstage” prowadzi prace w zakresie paliw ekologicznych dla energetyki, w tym paliw płynnych pochodzących z procesu estryfikacji olejów roślinnych oraz biomasy pochodzenia roślinnego. Większość naszych rozwiązań chronią stosowne prawa patentowe.

Wyznaczone kierunki działania firmy doprowadziły m.in. do stworzenia własnego oprogramowania w zakresie ochrony powietrza, tj. nagrodzonego programu „Obserwator Imisji” oraz programu „Emitor”.

„Obserwator Imisji”
jest programem wspomagającym wykonywanie analizy stanu zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego spowodowanego emisją z emitorów punktowych, liniowych lub powierzchniowych, takich jak chłodnie kominowe, emitory wentylatorowe i kominy. Program pozwala dokonywać obliczeń na bieżąco wraz ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. „Obserwator Imisji” może służyć także jako narzędzie prognostyczne.

Obliczenia przeprowadzane są zgodnie z referencyjną metodyką modelowania poziomów substancji w powietrzu, określoną przez Ministerstwo Środowiska.

Możliwości programu „Obserwator Imisji”:

• umożliwia wykonywanie analiz rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń w powietrzu atmosferycznym, mogących stanowić podstawę raportów oddziaływania na środowisko;
• dokonuje obliczeń dla emitorów tradycyjnych oraz chłodni kominowych;
• umożliwia wyliczenie stężeń średniorocznych jednogodzinnych i maksymalnych jednogodzinnych;
• pozwala na przedstawienie wyników obliczeń w postaci raportów tabelarycznych oraz wykresów dwu- i trójwymiarowych;
• jest przystosowany do bieżącego oszacowywania imisji „on-line” na podstawie danych o dziennej emisji zanieczyszczeń oraz analizy krótkookresowych danych meteorologicznych (z uwzględnieniem aktualnego stanu równowagi atmosfery);
• pracuje w środowisku sieciowym. Aplikacja składa się z części obliczeniowej i części klienckiej, dzięki czemu istnieje możliwość podglądu wyników obliczeń zdalnie, za pośrednictwem łącza internetowego.

Program został praktycznie wykorzystany w wielu projektach, m.in. dla sporządzenia dokumentacji prognozującej oddziaływanie inwestycji energetycznych na stan jakości powietrza w:
• Elektrowni Jaworzno III,
• Elektrowni Bełchatów,
• Elektrowni Blachownia,
• Elektrowni Łagisza,
• Elektrowni Łaziska.

„Obserwator Imisji” jest jednym z niewielu oprogramowań na polskim rynku, umożliwiającym wykonywanie analiz zanieczyszczenia powietrza, spełniającym wszystkie kryteria zawarte w obowiązujących w tym zakresie normach prawnych, będącym jednocześnie bardzo konkurencyjnym pod względem cenowym.

 

© 2024 Grupa INFOMAX