Advertisement
Chile zainteresowane polskimi innowacyjnymi technologiami
Image
Chile to ostatni kraj na mapie tegorocznych misji handlowych GreenEvo. „Choć Ministerstwo Środowiska istnieje tutaj dopiero od dwóch lat, potencjał współpracy dla polskich przedsiębiorców w Ameryce Łacińskiej jest ogromy” – mówi Beata Jaczewska, wiceminister środowiska, pod przewodnictwem której odbył się wyjazd.
 
Jedna z najnowocześniejszych instalacji w Europie...
Image
Pod koniec lipca w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych "Victoria" S.A. uruchomiono nową instalację oczyszczania gazu koksowniczego z amoniaku i siarkowodoru wraz z ich ekologiczną utylizacją. Zastosowanie nowych rozwiązań pozwoliło na obniżenie zawartości siarkowodoru do poziomu poniżej 0,4 g w metrze sześciennym gazu, zaś amoniaku do 0,3 g w metrze sześciennym. Oznacza to, że instalacja jest bezodpadowa i bezściekowa.
 
Nowy rok, nowe projekty
Image
Wiadomo już, że w tym roku szykuje się kilka ciekawych ekologicznie projektów. Inwestorzy stawiają przede wszystkim na energetykę. Powstanie kilka farm wiatrowych o łącznej mocy około 500 MW, a także dwa bloki na biomasę, które wesprą Elektrownie Konin i Elbląg. Pierwszy z nich będzie miał moc 50 MW, drugi zaś 20 MW. To jednak nie wszystko...
 
Kto zostanie EnergoSąsiadem?
Image
1 grudnia ruszył konkurs, w którym każdy mógł zgłosić siebie i sąsiadujące gospodarstwa domowe do rywalizacji w zakresie mniejszego zużywania energii. EnergoSąsiedztwo to grupa od 5-12 gospodarstw, które niekoniecznie muszą sąsiadować z sobą "ściana w ścianę". Mogą one nawiązać wirtualną więź sąsiedzką. Najważniejsze, żeby się znały i wspólnie podjęły to wyzwanie...
 
Co dalej z energetyką?
Image
Po wyborach przyszedł czas na zmiany. Premier Donald Tusk zaproponował, by sprawami związanymi z energetyką zajmowało się Ministerstwo Środowiska, a nie – jak do tej pory – Ministerstwo Gospodarki. Obecnie energetyka coraz częściej kieruje się w stronę nowych, „zielonych” technologii, wykorzystujących alternatywne źródła energii, stąd pomysł na połączenie tych dwóch branż.
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 27

© 2024 Grupa INFOMAX