Advertisement
Woda w Bugu będzie czystsza
Image
Zakończono modernizację pierwszego z sześciu osadników w białoruskiej oczyszczalni ścieków w Brześciu. Dzięki dotacji NFOŚiGW, Bug płynący przez Polskę poniżej tej oczyszczalni będzie znacznie czystszy niż obecnie. Działająca od lat 60-tych, tuż przy polskiej granicy, białoruska oczyszczalnia ścieków w Brześciu jest w katastrofalnym stanie...
 
Bug trochę bezpieczniejszy
Image
Dzięki polskiemu dofinansowaniu na Białorusi, poprawi się nie tylko jakość wody w Bugu i Narwi, wzrośnie również bezpieczeństwo ujęcia wody dla aglomeracji warszawskiej. Przestarzała białoruska oczyszczalnia ścieków w Brześciu wsparta przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, doczeka się kolejnej modernizacji. Po zakończeniu inwestycji wartej ponad 3,6 mln zł, ścieki z przygranicznego miasta, będą spełniać wszelkie rygorystyczne normy czystości. Nie tylko Bug i Narew staną się czystsze, wzrośnie również bezpieczeństwo ujęć wody do picia znajdujących wzdłuż tych rzek.
 
Kolejna katastrofa ekologiczna?
Image
Tyle co zdążyliśmy otrząsnąć się z katastrofalnego w skutkach wycieku ropy z uszkodzonego szybu w Zatoce Meksykańskiej, a światu grozi kolejna ekologiczna tragedia. Na mieliźnie, tuż u wybrzeży Nowej Zelandii, osiadł kontenerowiec, z którego do wód wyciekło ok. 130-350 ton mazutu – ciężkiego oleju opałowego. Trwa akcja ratunkowa polegająca na wypompowaniu paliwa ze statku.
 
Poznań "popłynie"...
Image
Z początkiem października podpisano kolejny projekt na rzecz ochrony środowiska: „System gospodarki odpadami dla Miasta Poznania”, wdrażany w ramach Priorytetu II „Gospodarka odpadami i ochrona powierzchni ziemi” z Programu Infrastruktura i Środowisko.
 
Targi Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej
Image
Przed nami już trzecia edycja Targów Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej HydroSilesia 2011, do której tradycyjnie zapraszamy wszystkie osoby związane z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. HydroSilesia to ważna inicjatywa poświęcona aktualnym zagadnieniom gospodarki wodnej. Na targach zaprezentują się między innymi dostawcy i wykonawcy branży wodociągowo-kanalizacyjnej oraz projektanci oczyszczalni ścieków. Nie zabraknie producentów wodomierzy, rur i aparatury kontrolno-pomiarowej.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 37

© 2024 Grupa INFOMAX