Advertisement
Czysta woda dla Krakowa
Image
Gmina Myślenice pozyskała prawie 140 milionów z unijnej kasy na poprawę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i odpadowej. To jedna z największych unijnych dotacji w Małopolsce pochodząca z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
 
90 mln na czystą wodę w zlewni Baryczy
Image
Do końca 2014 roku, za ponad 175 mln zł, zostanie uporządkowana gospodarka ściekowa w 4 aglomeracjach leżących w zlewni rzeki Baryczy. Ponad 60% kosztów tej inwestycji pokryje Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
 
Szczyt państw z regionu Morza Bałtyckiego
Image
W środę 10 lutego br. polska delegacja rządowa pod przewodnictwem wicepremiera Waldemara Pawlaka bierze udział w szczycie państw z regionu Morza Bałtyckiego dotyczącym działań na rzecz środowiska Morza Bałtyckiego (BSAS - Baltic Sea Action Summit). W spotkaniu w Helsinkach uczestniczą przedstawiciele resortu środowiska pod przewodnictwem ministra Andrzeja Kraszewskiego.
 
Fundusz Spójności - Mamy już 100 umów
Image
12 stycznia br. liczba podpisanych umów w ramach priorytetów I – III Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, współfinansowanych ze środków Funduszu Spójności przekroczyła 100. Tego bowiem dnia w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podpisane zostały umowy o dofinansowanie dla projektów „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy Aleksandrów Łódzki” oraz „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w Mieście i Gminie Działoszyn”.
 
Czajka w czwartej fazie
Image
Stolica weszła w nowy rok z dobrze opracowanym projektem „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie – Faza IV”. Pozwolił on miastu sięgnąć po unijne wsparcie POIiŚ i podpisać umowę z Narodowym Funduszem na dofinansowanie w wysokości 691 mln PLN.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 37

© 2024 Grupa INFOMAX