Advertisement
Otwarcie nowoczesnej instalacji w Radomiu
Image
Sekretarz Stanu w MŚ Stanisław Gawłowski wziął udział w uroczystym uruchomieniu pierwszej w Polsce instalacji suszenia z recyrkulacją osadów. Organizatorem spotkania, które odbyło się 19 maja br. były Wodociągi Miejskie Sp. z o.o. w Radomiu.
 
Światowy Dzień Wody 2009
Image
Woda jest naszym najcenniejszym bogactwem naturalnym. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek musimy razem współpracować, aby mądrze z niego korzystać. Podczas gdy rosnąca populacja świata zużywa więcej słodkiej wody, zmiany klimatyczne sprawiają, że na skutek cofania się lodowców i nieprzewidywalności opadów, w wielu regionach świata mamy do dyspozycji coraz mniej wody. Ponadto, powodzie i susze występują w formie ekstremalnej. Sprawą najwyższej wagi stało się staranne zarządzanie wodą i równoważenie różnorodnych potrzeb.
 
Ważna jest każda kropla - Barbakan 2009
Image
Czwarta edycja Festiwalu Plakatu Reklamowego w Krakowie - Barbakan 2009, rozpocznie się 23 kwietnia uroczystym otwarciem w Barbakanie i potrwa do 24 maja 2009 roku. Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej, która jest pomysłodawcą i głównym organizatorem Festiwalu, postanowiła tym razem przybliżyć szerszej publiczności dokonania branży na polu reklamy poświęconej ochronie środowiska naturalnego i ekologii. Na krakowskich Plantach zobaczymy najlepsze plakaty, zaangażowane w ostatnich latach we wspieranie tych akcji.
 
By zmniejszyć zużycie wody morskiej
Image
W ostatnim miesiącu Alfa Laval wprowadziła na rynek wyparownik wody słodkiej nowej generacji - AQUA. W porównaniu z urządzeniami do tej pory stosowanymi AQUA potrzebuje o połowę mniej wody morskiej dla uzyskania takiej samej ilości wody słodkiej, zajmuje znacznie mniejszą powierzchnię instalacyjną na statku, co w rezultacie oznacza wiele korzyści, zarówno pod względem ekonomiki produkcji wody słodkiej, jak i ochrony środowiska naturalnego.
 
Łódzka inwestycja za 50 mln euro

ImageOprócz Zadania 03 pod nazwą „Modernizacja dystrybucyjnej sieci wodociągowo- -kanalizacyjnej w Łodzi” Łódzka Spółka Infrastrukturalna Sp. z o.o. zleci spółce Infra z Grupy Kapitałowej PBG wykonanie modernizacji kanalizacji deszczowej - Zadanie 04 projektu „Wodociągi i oczyszczalnia ścieków w Łodzi II”.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 37

© 2024 Grupa INFOMAX